Den mravenců

Den mravenců Originální název: Le Jour des fourmis

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1679-5

Knižní klub (2006) 80-242-1679-5 504

Je jich miliarda miliard.
Sotva si jich všimneme, ale oni nás odedávna skrytě sledují.
Pro některé z nich jsme bohové.
Pro jiné zlá stvoření.
S ohromnou inteligencí a organizovaností se připravují na nemilosrdný boj.
Kdo budou skuteční páni světa?
Na této otázce závisí jejich přežití… Naše ostatně také.

Po fenomenálním úspěchu románu Mravenci, jenž se stal mezinárodním bestsellerem a který byl oceněn celou řadou literárních cen, pokračuje spisovatel a vědecký publicista Bernard Werber ve své velké sáze o "vnitrozemšťanech". Zavádí nás ještě hlouběji do ohromujícího, hrozného světa, kde se to hemží hmyzem perverzního, krutého a fascinujícího chování.
Kniha Den mravenců opět není obyčejným napínavým románem, ale úžasnou a znepokojující moderní odyseou, jež propojuje uměleckou fikci se suverénním poznáním nekonečně malého ze světů. (Založil/a: jamalka)

s-reader
  16. 7. 2011, 17:03
Líbili se vám Mravenci? Těšili jste se na pokračování? Já také. O to větší zklamání mi kniha přinesla. Asi to byla snaha o poutavější vyprávění, snaha o větší akčnost díla, o přitáhnutí většího okruhu čtenářů. Pokud ano, všechny tyto snahy přišly vniveč a naopak se v textu začaly objevovat klišé a očividné nelogičnosti. Těmito nectnostmi trpí hodně knih, ale zrovna u té, která je pokračováním velmi originálního textu, mě to dvojnásob mrzí.
domingo
  9. 3. 2010, 0:52
Werber se začíná ztrácet ve vlastní fantazii. Po výborném prvním díle trochu zklamání, ale stále je to na vysoké úrovni, protože je to neobvyklé a velice, velice chytré. (4/5)
Balu
  29. 8. 2012, 12:32
Bohužel, oproti předchozímu výbornému dílu se Werber nechal strhnout svou fantazií až příliš. Mravenčí rovina se docela dá přečíst, ale ta lidská tentokrát pokulhává velice silně, viz např. "operace" v závěru. Velké zklamání, se kterým se pojí mé rozhodnutí Revoluci mravenců vůbec neotevřít.
Fuzik
  29. 8. 2012, 18:29
Po Mravencích jsem se těšil na jejich "den". Kniha je čtivá asi pro čtenáře, který ji čte jako první (nečetl Mravence). Více filosofie a více nereálných situací. Už ani označení sci-fi ji nezachrání. Konec napsán pro výrobu filmu ala Amerika. Souhlasím s Balu. Dočetl jsem ji, protože jsem měl doma i třetí díl.