Interferon čili O divadle

Carpe Diem - 2014
ISBN: 978-80-7487-076-7

Carpe Diem (2014) 978-80-7487-076-7 123
Mladá fronta (1986)

Interferon čili O divadle (1986) - ve sbírce z druhé poloviny 80., obsahující i oddíl scénických básní, Miroslav Holub s patrným vlivem Vladimíra Holana, T. S. Eliota a Samuela Becketta dochází k dalšímu popření někdejší významové transparentnosti verše nebývalým zvrstvením výrazu a mnohoznačností. Proti dřívějšímu Holubovu pojetí světa jako řádu hodnot se zde prosazuje theatrum mundi zasahované chorobnými procesy, zlem, zmatečností i absurditou. Typicky holubovské ovšem zůstává osvícenské chápání umění jako účinné obrany před nepřízní reality.

zdroj: www.sckn.cz (Založil/a: Paya888)

Luci-ye
  28. 11. 2015, 9:28
Přijde mi to hodně originální. Třeba taková báseň Půl ježka, Vytí z dálky, Když utichly včely - ty mají svůj příběh, to se mi líbí, protože to stačí přečíst jednou a nemusím hloubat. Básně v poslední části Konce her vůbec smysl nedávají, resp. já ho v nich neumím nalézt, možná je to účel. :-) Každopádně zajímavé. 4*