Eseje o hledání

Originální název: Essays on the Quest

Iris RR - 1993
ISBN: 80-901039-2-8

Iris RR (1993) 80-901039-2-8 280

Kniha je souborem 14 esejí, které byly nalezeny po smrti Paula Bruntona mezi jeho zápisky. Mystérium zla, karma a všechny její důsledky, iluze světa a další zajímavé eseje odhalují principy, které tajně ovládají lidský život. Nestačí je jen objevit, je potřebné, abychom nejednali v rozporu s nimi. Převládající stav materialismu ve světě a z toho vyplývající vliv na lidský charakter může vést k něčemu daleko ničivějšímu než je válka. Světové potíže mohou být vystopovány k nedostatku zdravého základu etiky, která by nahradila hroutící se etiku náboženství. Pro hledajícího musí být celý život procesem zkoušek a omylů znovu opakovaných, i když stále méně často, až konečně dospěje ke zralému chápání mudrce. Měl by dychtivě naslouchat tichu, které nalezne hluboko ve svém srdci, hlouběji než tam, kde veškeré vášně, emoce, instinkty, touhy, přitažlivosti a odpor obvykle hlučně pulsují. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  2. 10. 2011, 9:24
Tato kniha byla první, kdy jsem se setkal s filozofií Paula Bruntona. Pak jsem jich přečetl ještě několik, protože je to moderní filozof, který odpovídá na otázky naší doby.