Soukromý život předsedy Maa

Soukromý život předsedy Maa
Originální název: Private life of chairman Mao

Autobiografický román o životě lékaře a důvěrníka čínského diktátora Mao Ce-tunga. (Založil/a: RamoneL)

Li Zhisui Li Zhisui
*1919

Ariko
  16. 11. 2014, 17:27
Kniha je psána pohledem osobního lékaře Mao Ce-tunga. Vedle více známých událostí a vyšinutostí se o předsedovi Maovi dozvíte také takové věci, že trpěl neustálými bronchitidami a měl o sobě představu jako o dokonalém plavci za každé okolnosti (což se mu párkrát nevyplatilo)
luciejakes
  19. 7. 2016, 5:44
Kniha je velmi čtivá, ale obsahuje nepřeberné množství překlepů, pravopisných chyb a chyb v české transkripci čínských jmen. Jedná se o nejhorší překlad díla do češtiny, se kterým jsem se kdy setkala. Pokud se to člověku podaří při čtení ignorovat a zajímá se o čínské dějiny, tak kniha rozhodně stojí za přečtení. Pro mě byla čtivější, než Mao - Příběh, který možná neznáte od Chang Yong.
Křupavá Kachnička
  23. 12. 2015, 23:33
Škoda, že kniha je překládána horkou jehlou, je plná chyb a překlepů a o nesrovnalostech v transkripcích čínských jmen ani nemluvě.