Záhada Rukopisu královédvorského

Záhada Rukopisu královédvorského Originální název: Záhada Rukopisu královédvorského

Novinář - 1970

Novinář (1970)

Reportáž, navazující na autorovu rozsáhlou knihu Tajemství RKZ, líčí při zachování maximální odborné informovanosti metodou téměř detektivní rozřešení technologického vzniku RK, jak je na základě moderních postupů provedla skupina odborníků z Kriminalistického ústavu VB v Praze. Autor nejprve seznamuje s problematikou rukopisných bojů od domnělých nálezů až po současnost (Zpráva o tom, co bylo), dále podává resumé výše zmíněné knihy, v níž docházík objevu osoby, která při podvrhu měla na starosti technologický postup, a analyzuje s přispěním kriminalistů RZ (Zpráva o mé knize) a konečně přináší výsledky kriminalistického průzkumu RK, jež potvrzují, že jde o podvrh (Zpráva o zkoumání Rukopisu královédvorského). (Založil/a: mi.y.sicka)