Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Facka

81%
4 35
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Facka Originální název: Slap
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
Host - 2011
ISBN: 978-80-7294-516-0
Počet stránek: 539
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2011) 978-80-7294-516-0 539

Co si myslíte o fyzickém trestání dětí? Všechno se vyvíjí skvěle. Maso voní, přátelé žertují, teplota už klesla pod úroveň drásavých veder. Piknik jak má být. Do té doby, dokud Harry nevlepí facku tříletému dítěti svých známých, které vyděsí jeho syna. Zábava zamrzne. Harryho vyšetřuje policie a čeká ho soud. Zdánlivě banální událost započne nečekanou spirálu sporů, které se točí kolem našich představ o rodině a výchově dětí. Odkrývají víc, než bychom si přáli. Tsiolkas dává postupně slovo osmi různým vypravěčům, kteří se osudného pikniku zúčastnili, a dopřává čtenáři delikátní hru perspektiv. Samotná facka a její následky všechny kolem přinutí, aby znova prozkoumali svoje vlastní představy, názory a touhy. Vyrůstá z nich silný román o lásce, sexu a manželství, o rodičovství a výchově dětí v jednadvacátém století.
Facka je dráždivým příběhem o věrnosti, touze po štěstí a o mnohých podobách pravdy.
Tsiolkas za svůj román obdržel několik cen - mezi jinými v roce 2009 získal Cenu spisovatelů zemí Commonwealthu, o rok později se Facka objevila v širším výběru nominací na Man Bookerovu cenu. (Založil/a: ell.rose)

(více)  

Štítky

více  
Christos Tsiolkas Christos Tsiolkas
*1965

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

togaf
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 11. 2014, 13:48
Všech osm vypravěčů, které kniha má, se k události s fackou vyjádří a zaujme k této události svůj vlastní postoj. Nejde ale jen o tento čin. Každý vypravěč má svůj život, své problémy, které potřebuje naléhavě vyřešit. Tsiolkas umí svým postavám vdechnout život, jsou uvěřitelné a jejich případné chyby jsem chápala a rozuměla jim, přestože ne všichni mi byli sympatičtí.
Potulný mnich
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 7. 2012, 21:42
Na začátku jsem si zvykal na autorův styl psaní....ale zvykl jsem si :-) Příběh je opravdu zvláštní....Vyskytuje se tam vše ze života ( výchova dětí,nevěra,smrt a ztráta blízkých,samota,drogy,sex,zamilovanost,štěstí,různorodé náboženství a kulturní zvyklosti.) Jednu hvězdu jsem sebral za vulgární výrazy....bylo jich tam moc...,ale autor si s příběhem opravdu vyhrál.
Millie
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 5. 2012, 13:13
Vynikající dílo o současné společnosti. Kniha je psaná z pohledu různých postav pocházejících z různých prostředí majících různý názor na tutéž událost. Facka je jen nezvratným spouštěčem dalšího děje, během kterého se odkrývají skutečné motivy a myšlenky postav. Setkáme se s působivým mixem konfliktů různých kultur, způsobů výchovy a generačních rozdílů. Knihu velmi doporučuji :-)
eddiedean
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 11. 2013, 16:11
Příběh o lidech a o věcech, které dělají lidi lidmi. Máme možnost nahlédnout do nitra do docela pestré škály postav - od chlápka s rodinou s krizí středního věku přes dožívajícího staříka až po adolescentního gaye. Nakonec zjistíme, že každý máme svojí dobrou i tu temnou stránku. Autor se nevěnuje pouze následkům onoho aktu, který stojí v názvu knihy, ale především příčinám a v podstatě se nepřiklání ani na jednu stranu sporu. Můžeme si vybrat čí názor na věc je nám bližší...u mě to bylo jasný už tak v půlce knihy...tomu frackovi malýmu bych jí vlepil taky a ještě bych přidal pár na cestu :)