Originální název: Půlkacíř

Leda - 2009
ISBN: 978-80-7335-194-6

Leda (2009) 978-80-7335-194-6 264

V rozhovorech, které s novinářem Milošem Čermákem vedl těsně před svou náhlou smrtí, Karel Kryl bilancuje velmi otevřeně svůj umělecký i soukromý život. Fascinující je Krylova reflexe nových poměrů po listopadovém převratu, kdy se jeho postoje rozcházely s dobovou euforií. Teprve nyní překvapeně vidíme, v čem všem se Kryl nemýlil — teprve když utichly dobové vášně, můžeme porozumět hloubce jeho pohledu. Intuice velkých umělců je totiž stále budoucí. (Založil/a: Shaman)

Ghoulman
  13. 11. 2016, 13:15
Karel Kryl byl vždy přímý a upřímný, nikdy nezkřivil páteř, což byla jak jeho největší síla, tak jeho největší prokletí. Protože ono je vždy těžké žít ve společnosti s narovnanými zády a pevnými morálními zásadami, nehledě na politické zřízení, či vládnoucí ideologii. Avšak o co více to pro něj muselo být těžké za života, o to déle bude (tomu pevně věřím) žít jeho odkaz a umění v mnoha dalších generacích, které k němu budou vzhlížet s obdivem a respektem.
Peetuliska
  26. 2. 2014, 15:16
Kniha je pojata pomocí rozhovorů na různá témata. K.K. je zde velmi otevřený. Doplněno dobovými fotografiemi.
Kniha na mě velmi zapůsobila, je zde mapováno Karlovo dětství až návrat po revoluci. Doporučuji všem fandům K.K., ale i těm, kteří se o tomto velikánovi českého folku, chtějí dozvědět více.
achilles
  30. 6. 2014, 19:35
Při čtení této knihy mohu jen citovat: "ač je očím do breku, ústa se smějí". Děkuji Karle Kryle za to, že mohu být hrdý, že jsem Čechoslovák jako ty.
LadysR2
  1. 2. 2013, 9:17
Pan Kryl. Pro mě zásadní člověk mýho života. Mluvil jsem s ním osobně a budu číst všechno, co o něm nebo s ním někdo napsal. Škoda, že umřel jak by řekl "mlád"
S.SALVADOR
  1. 10. 2012, 14:30
Velmi dobré. Spousta otázek na Karla Kryla..ale vlastně hrozně málo. Povinná kniha pro všechny "krylovce". Zaručeně vás bude bavit. Zmapování Karlova života v exilu. Jeho činnost,psaní,výtvory..o všem se zde zmíní.
LunaMente
  20. 7. 2013, 17:49
Úžasné, skvělé! Krylovské! :-) Děkuji! Ráda seke knížce opět vrátím. Karel Kryl měl jedinečnou schopnost a to předvídat události s dokonalou přesností.