Malý princ

Hodnocení:       91 %   (hodnoceno: 3222x)

Hodnotit tuto knihu můžete po přihlášení
Nemáte zde účet? - Rychlá registrace
Originální název: Le petit prince

Pro děti / Pohádka

Poprvé vydáno celosvětově: 1946

Albatros - 2010

ISBN: 978-80-00-02738-8

Koupit knihu Koupit knihu
V oblíbených V oblíbených: 1644x    V přečtených V přečtených: 5760x  V knihovně V knihovně: 1020x      K přečtení K přečtění: 344x Právě čte Právě čte: 24x

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijanovi plná láhev, byznysmenovi peníze a panovačnému králi nezměrná moc.

Komentáře ke knize Malý princ:

Řadit:   Od nejnovejších  |  Dle kvality
Anael
UŽIVATEL Anael - 28. 5. 2011, 0:55
Malý princ je opravdu zvláštní knihou. Osloví jak dítě, tak dospělého, ale každého jinak. A v tom tkví krása této knihy. Samozřejmě, že ne každý v knize najde nějaký hlubší smysl, poselství, ale krásu dětství a přátelství tam snad najde každý.

---------------------

Jedna z mých nejoblíbenějěších knih. Četla jsem ji několikrát a pokaždé jsem v ní našla něco nového, něco, co mi opět připomnělo, že tato kniha je výjimečná. A ještě něco.. má výsadní právo v mé knihovně.
jatox
UŽIVATEL jatox - 28. 10. 2010, 15:42
Kéžby tu pan Exupéry byl, abych se mu mohla poklonit, za tohle veledílo!
Neznám jinou knihu, kterou můžete číst v libovolným věku a vždycky si v ní najdete něco aktuálního.
Jinak bych všem nadšencům doporučila knihu Malý princ v nás:)
Kůstka
UŽIVATEL Kůstka - 12. 5. 2012, 10:09
Nečekala jsem, že se mi Malý princ bude tak líbit. Ještě když ho mám v povinné četbě..
Knížka tenká, přečtená hned, dokonce jsem se i pousmála, zamyslela.. mělo to svoje kouzlo. :)) Malý princ byl tak nevinný, dětský.. Ovšem nevím, jestli by se zalíbila malým dětem v konkurenci s jinými příběhy v dnešní době..
Tiwala
UŽIVATEL Tiwala - 30. 9. 2012, 23:22
Příjemná knížka, ke které se jistě ještě několikrát vrátím :). Rozhodně si po přečtení přestavím po obrázek kopce spíše hada, které pozřel slona :D.
Dovolím si citovat svou nejoblíbenější část:
Malý Princ: "Co tady děláš?" "Piji," odpověděl Pijan. "A proč piješ?" ptá se dál Malý Princ. "Abych zapomněl." "Nač abys zapomněl?" "Abych zapomněl, že se stydím." "A zač se stydíš?" "Stydím se, že piji!"
stripped
UŽIVATEL stripped - 8. 7. 2011, 11:48
Nevím, proč se tato kniha řadí mezi dětskou literaturu, když podle mě pro děti vůbec není určena. Je to spíše dílo, které se zamýšlí nad životem, světem, a to dítě ještě nemůže pochopit. Když jsem já Malého prince četla v 8. třídě ZŠ, vůbec jsem nechápala, o co jde a kniha se mi zdála nezáživná. Dnes s pohledu 22 letého člověka se na ni přece jen dívám trochu jinak.
LuciusWlk
UŽIVATEL LuciusWlk - 7. 6. 2012, 23:44
Nádherný příběh, který je kouzelný svou jednoduchostí a důmyslný svou hloubkou sdělení. Přikláním se ale ke zdejšímu názoru, že děti z něj unesené nebudou. Pokud jej ovšem nepochopí tak, jak jej pochopit mají jen děti. Protože dospělí jsou....
Skřítek
UŽIVATEL Skřítek - 6. 1. 2013, 20:35
Příběh pro malé i velké čtenáře, spousta něhy a smíření v něm. Není už moc těch, kterým kniha nebyla předčítána či ji sami nečetli. Nemusí se líbit každému, ale kdo ji dočetl, už nezůstal stejný a i když už jsem velká holka, slza ukápne i dnes.
Tanmut
UŽIVATEL Tanmut - 13. 3. 2011, 17:15
Můj největší zážitek s touto knihou nastal tehdy, když jsem si ji jako desetiletý chtěl půjčit z knihovny a knihovnice mi ji sebrala s tím, že bych ji nepochopil. Kráva!
Introvert
UŽIVATEL Introvert - 8. 2. 2014, 11:20
Tuto knihu bych si chtěla vzít na opuštěný ostrov. Co dodat.

P.S. Snad jen - moc se mi líbí, že i ve filmovém zpracování (Velká Británie/USA z r. 1974) je Malý princ vypodobněn přesně tak, jak jej výtvarně pojal Exupéry. Mimochodem - stojí za zhlédnutí.
marta-b
UŽIVATEL marta-b - 5. 4. 2010, 21:44
Zkoušela jsem číst několikrát, ale musim se přidat na stranu těch, komu se Malý princ nelíbí. Prostě zbytečně přeceňovaný dílko. A jak tu píše Domingo, Coelho si hraje na rádoby filozofa, ale u Exupéryho to není o nic lepší. Nebo alespon tady ne.

---------------------

Nedávno vyšlo docela zajímavě zpracované 3D provedení u Albatrosu, nakoukla jsem do něj v knihovně a myslim, že dám téhle knížce ještě jednu šanci. Takhle prostorově vyřešený příběh mě zaujal na první pohled a možná bude o to zajímavější se do toho pustit.
wwwhisk@s
UŽIVATEL wwwhisk@s - 20. 5. 2013, 17:26
Tuhle knížku jsem našla v knihovně v dětském oddělení pro děti 7 - 10 let. ??? Podle mě takhle malé děti to nemůžou plně pochopit, tu filozofii a jednoduchost, ve které se skrývá opravdová krása. Láska na první pohled.
Shax
UŽIVATEL Shax - 28. 10. 2011, 23:38
Povinná četba. Povinná, nepovinná, vem to čert. Pro mne neumírající klasika, kterou si vždy ráda přečtu.
domingo
UŽIVATEL domingo - 8. 3. 2010, 17:25
Jufonko, rádoby filosofické kecy vypadají jinak. Zkus si o filosofii třeba něco přečíst ;) rádoby filosofickými kecy jsou nejvíc proslulí Coelho a Kundera, ti by zasloužili lisknout po papuli.
Předpokládám, že Malého prince četl opravdu, ale opravdu každý, a že jeho dodnes ne úplně doceněný filozofický přesah a obrovsky věrné zachycení základních morálních hodnot člověka (navíc v odzbrojující formě literární miniaturky) dokáže rozluštit každý, kdo nad tím aspoň trochu přemýšlí. Jestli tohle není jedno ze zásadních děl 20.století, potažmo vůbec historie, tak už nic. (5/5)
Seňorita Eskimo
UŽIVATEL Seňorita Eskimo - 2. 1. 2014, 22:04
Ne a ne a ne a ne. Nebavilo mě to. Ani jako dítě, ani jako teenagera, ani jako "dospělou". Není to špatná knížka, ale její zbožňování a to, že se to šíří jak mor, mě rozčiluje.
Vsadila bych se, že nebýt téhle všudypřítomné adorace, půlka z vás tam nehledá to, co tam nalézáte (a co tam prostě není).
Ale možná jsem vážně omezená. Dám vědět za deset let, třeba tam konečně "objevím pravdu a krásu" a "najdu si tam něco nového" a "ukápne mi slzička". Do té doby mě pranýřujte...
MargarethMatthews
UŽIVATEL MargarethMatthews - 29. 3. 2012, 16:40
Kontrast dětství a dospělosti... fantazie a racionálnosti. V této knize je schováno tolik pravd, že každý z nás je nikdy všechny nedokáže odhalit a právě proto se možná k této knize uchylujeme opakovaně a v nejrůznějším věku. Tato filozofická pohádka mne oslovila snad naprosto vším, ale nejoblíbenější pasáží pro mne zůstane ochočení lišky.
Lalaine
UŽIVATEL Lalaine - 13. 9. 2011, 10:00
Nádherná pohádka pro ty nejmenší a zároveň filosofická úvaha pro starší. Troufám si říct, že se tomu nedá nic vytknout! Je plná životních mouder. Rozhodně bychom se nad Princovým počínáním a příběhem měli zamyslet, neboť se v jeho příběhu skrývá mnoho pravdy. Určitě bych ji doporučovala jak do základních, tak i do středních škol.
Tyet
UŽIVATEL Tyet - 8. 4. 2010, 8:42
Je to škoda, že taková docela milá, nezáludná a vlastně na nic si nehrající povídka je přijímána jako svatý grál všech "obyčejných" čtenářů. Možná proto, že je tak tenká a přečíst ji může fakt každý a nestojí ho to žádnou duševní námahu :) Nic proti té knížce nemám, ale že vítězí jako nejoblíbenější, je absurdní.
Venceslao90
UŽIVATEL Venceslao90 - 6. 12. 2012, 19:41
Bezesporu moc pěkná knížka. Je jasné že malé dítě si z toho moc neodnese. Tohle je pohádka určená pro dospělého člověka. Možná jsem čekal že v tom spatřím trochu větší hloubku, ale i tak to je moc hezká jednohubka.
PeťkaW.
UŽIVATEL PeťkaW. - 14. 5. 2012, 18:13
Důkaz toho, že i krátká a zdánlivě jednoduchá kniha v sobě může skrývat velký, neobyčejný příběh, který v člověku zanechá ono NĚCO!
Gustik5
UŽIVATEL Gustik5 - 23. 2. 2014, 12:40
Přiznám se bez skrupulí, jako malý jsem tuto knihu nesnášel, nebavila mne a nudila. Přesto i tenkrát měla určitou jiskru, která vznítila plamínek nejistoty, a ten mne později donutil si ji znovu přečíst. Svůj názor jsem nyní nucen přehodnotit. Tahle kniha je opravdu přes svou zdánlivou jednoduchost nesmírně hluboké dílo, které vás chytí za srdce. Samozřejmě se jedná o knihu, kterou je třeba přečíst vícekrát a tak nečekám že bych z ní zachytil vše. Jednou, třeba za dvacet let si ji přečtu znovu. A už teď tuším, že budu číst něco o hodně odlišného od toho, co jsem přečetl teď a v raném dětství.
analphabet
UŽIVATEL analphabet - 17. 1. 2014, 12:05
A vždy, když se podívám v noci na nebe, uvidím 500 milionů malých princů starat se o růži a vymetat sopky (i ty vyhaslé, protože člověk nikdy neví).
annihilation
UŽIVATEL annihilation - 30. 7. 2013, 19:43
Vždy je pro mě těžké mluvit o Malém princi a o tom, proč je právě on tak jiný. Všichni tuto knihu v raných letech neměli rádi, ale mně jí prý rodiče museli číst v jednom kuse. Možná má malá dětská duše podvědomě tušila, že z tohoto krásného příběhu budu čerpat myšlenky ještě po mnoho let. Spousta lidí se ohrazuje, že je naivní. Jak říká Descartes: "Existuje jedna vada společná všem smrtelníkům: to, co je obtížnější, považují za krásnější." A tak tomu také bývá u spousty kladně (ač v mnoha případech oprávněně) hodnocených děl, která oplývají niterními úvahami nad lidským bytím. Ale právě proto je Malý princ výjimečný. Životní hodnoty Saint-Exupéry nelíčí pomocí složitých slov, ale podává je s přirozenou lehkostí pohádkového díla. Lze snad lépe popsat lásku, než jako květinu s trny? V celém příběhu není ani jediné prázdné místo; naprosto brilantně svým osobitým způsobem přivádí čtenáře k úvahám nad životem, avšak tak jemným způsobem, že pocity po přečetní v něm zůstávají kladné.
A kdybyste náhodou někdy cestovali africkou pouští, postůjte na chvíli pod tou hvězdou...
Sabotteur
UŽIVATEL Sabotteur - 25. 3. 2012, 21:31
'Poušť je krásná právě tím, že někde ukrývá studnu'... Pohádka s nepochybným filosofickým přesahem, která neříká nic než už vyřčené a na které si spíš než nějaké moudrosti cením toho čistě pohádkového rozměru. Možná kdyby mi to přišlo do rukou v dětství.
Esther Darnett
UŽIVATEL Esther Darnett - 30. 11. 2013, 10:51
Malý princ - k tomu snad ani není co dodávat. Snad jako většině mi jako malé byla předčítána jako pohádka a hlubší myšlenky jsem v ní hledala až v dospělosti, kdy jsem si ji četla sama.
Manon
UŽIVATEL Manon - 29. 11. 2013, 14:02
Pohádková klasika,kterou by si každý měl alespoň jednou za život přečíst. A ne, není to jen pohádka.
Paio
UŽIVATEL Paio - 30. 9. 2012, 20:24
Vyjadřuje myšlenky, city, laskavost, přátelství, lásce..nikdo by neřekl, že tak z jednoduše napsaného příběhu může vzniknout tolik. Záleží na každém z nás, jak tento příběh pochopí, jak jej bude chápat a cítít.
"Co je důležité, je očím neviditelné."
HeM
UŽIVATEL HeM - 10. 8. 2012, 23:54
Ano tato kniha je dobrá a to se dá jen o mála z povinné četby říct.. Celkem se mi zdálo, že mě i baví..
Anett
UŽIVATEL Anett - 10. 7. 2012, 2:34
Pro mě literární poklad. Slovy se to snad ani nedá vyjádřit ("Řeč je pramenem nedorzumění." - jak je psáno v MP). Znám hodně lidí, kteří MP po pár stránkách odložili s tím, že knížce nerozumí a číst to dál nebudou. Stačí číst mezi řádky :).
Vytáhla jsem si tuhle knížku u maturity a byla jsem za to opravdu ráda. Každý MP chápe jinak a každý si z něj odnese něco jiného a to je asi to, co se mi na něm líbí nejvíc.
PiGiFr
UŽIVATEL PiGiFr - 16. 5. 2013, 9:03
Každý tuto knihu zná. Každý ji četl. Každému se líbí. Úžasná hloubka myšlenek, krásná formulace a jejich vyjádření... Ale nejspíš proto se mi nelíbí tolik, jak by si sama zasloužila. Možná, kdybych ji četl bez jakýchkoliv komentářů mých blízkých, bez "doporučení" všeho druhu, bez nějakých "předsudků", možná pak by se mi líbila mnohem víc. Za mě ****.
huttershofen
UŽIVATEL huttershofen - 11. 1. 2013, 22:35
Osobně si myslím, že je to knížka spíš pro děti, resp. koho nadchne včas, tak už mu to vydrží, ale já se do ní asi dal moc pozdě. Ten poeticky naivní styl vyprávění má sice ohromné kouzlo, ale mně zkrátka vadilo, jak jsem v jednom kuse morálně vychováván. Těžko vytýkat autorovi, že chce předat pozitivní hodnoty, ale bylo jich tam tolik, že jsem v půlce knížky dostal chuť jít si sednout do tramvaje a na truc nepustit babičku sednout.
lucy.sankova
UŽIVATEL lucy.sankova - 17. 9. 2012, 16:25
Vyprávění o chlapci, který cestuje po planetách. O tom jak vidí dítě dospělé, jaké má na něj názory apod.
Opravdu skvělá kniha! :)
Zaujme i dospělé :)
mitote
UŽIVATEL mitote - 17. 11. 2010, 1:50
můžu ji číst pořád, ráno, večer, vždy ji mám během chvilky "zhltnutou" a vždycky mě na konci rozpláče (a to nejsem žádná citlivka, ba naopak)... Mám pocit, že mi předá nové poselství, skrytý význam, který se mi pokaždé jeví trochu jinak, než když jsem knížku četla naposledy ... Malý Princ je pro mě kult, životní filozofie která se jeví jako velice jednoduchá, ale má v sobě takový smysl, že mi bere dech...
G8
UŽIVATEL G8 - 19. 2. 2013, 16:34
Tohle je jeden z důvodů, proč by si Coelho a podobní "filozofující umělci" měli hledat jinou práci.
Pokud ve školství pořád někoho rajcuje koncept povinné literatury, tak by měl možná zauvažovat nad zahrnutím Exupéryho. Myslím, že bude u středoškoláků přecejen trochu populárnější než třeba Mistr Jan Hus a čtení přestane být jen další otravnou povinností.
Sedmikráska
UŽIVATEL Sedmikráska - 30. 3. 2012, 23:11
Řekla bych, že Malý princ je na rozdíl od Alchymisty velmi poetický a ani se nesnaží hrát si na iluzi skutečnosti. :))
rosavtrave
UŽIVATEL rosavtrave - 3. 11. 2011, 18:54
Rozhodně bych tuto knihu nedávala číst povinně dětem ve škole, protože ji ještě nemohou pochopit. Jinak děj se mi zdá vcelku depresivní, i když třeba filozofii obecně mám velice ráda.
TajemnaM
UŽIVATEL TajemnaM - 22. 10. 2011, 13:04
Kam se, s prominutím, se.ou komplikované několikset stránkové romány, když tohle je pravý poklad ukrytý v devadesáti stránkách. Každý by si měl někdy přečíst tuhle knihu a to bez vyjímky. Po přečtení jsem brečela.
Alseri
UŽIVATEL Alseri - 8. 1. 2011, 17:18
Malá kniha s veľkou myšlienkou pre dospelých, ktorú asi omylom zaradili medzi povinnú detskú literatúru len preto, že príbeh rozpráva ,,dieťa". O zmätenom svete a zvykoch dospelých ľudí, o blúdení stagnujúcej duše, o zrelosti duše ktorá nie je určená vekom, ale aj o hmotnom a astrálnom živote. Exupéry a Bach hrajú u mňa prvú ligu. Asi na tom lietaní niečo bude ;)
Vojtik69
UŽIVATEL Vojtik69 - 6. 11. 2010, 12:42
Tuto knížku jsem četl dvakrát. Jednou jako malý, ale to jsem měl raději jiné knihy a jednou před maturitou a to jsem asi ještě nebyl dostatečně dospělý na to, aby se mi líbila jako dospělému. Tak snad někdy potřetí...
DanielOsbourne
UŽIVATEL DanielOsbourne - 26. 3. 2014, 19:17
Malý princ je opravdu krásná kniha, i když je malý princ občas otravný s tím, že potřebuje odpověď na otázku a on odpovědi málokdy dá. Děti možná tolik neocení, pokud v tom skutečně není ukryté dětské tajemství, kterému rozumí opravdu jen ony. Melancholický podtext, ať už pijákům život nebo samotný závěr ve mně asi zůstane dlouhou dobu.
eliza
UŽIVATEL eliza - 1. 1. 2014, 22:10
Co dodat. Toto knížku si buď zamilujete a budete se k ní vracet celý život (můj případ) nebo ji odsoudíte jako divnou, nepochopitelnou. Nesouhlasím s tím, že není určena dětem. Možná jen zapomínáme dětem číst a povídat si s nimi o tom.
Martin_cz
UŽIVATEL Martin_cz - 12. 12. 2013, 1:42
Asi jsem to propásl, možná jsem se díval jinam nebo jsem neposlouchal. Výsledek byl takový, že jsem to tam necítil. Možná to vidívám jinde než vy, ale já to tam prostě nenašel. 3/5 spíš z donucení, ale tak já tomu zkusím dát ještě jednu šanci, aby se neřeklo.
teite
UŽIVATEL teite - 1. 12. 2013, 17:15
Kniha má dar oslovit malé dítě i dospělého člověka. V dětství jsem vnímala spíše děj, nyní už sleduji spíše jakési hlubší filosofické poselství. Znám nazpaměť celé pasáže a vracím se ke knize opravdu často.
mauvais-ange
UŽIVATEL mauvais-ange - 29. 11. 2013, 13:38
Jedna z mých srdcových knížek. V této knize je neuvěřitelná síla. Viděla jsem i divadelní představení a to byla také nádhera.
spirlice
UŽIVATEL spirlice - 8. 9. 2013, 11:31
Tuto knihu jsem jako malá četla několikrát a patří mezi mé oblíbené v knihovně mi nesmí chybět.Vřele všem doporučuji
calamity-jane
UŽIVATEL calamity-jane - 2. 8. 2013, 14:02
Tu knížku si může člověk přečíst jako dítě, puberťák i dospělý a vždycky si v ní pro sebe něco najde
Kebab Bursa
UŽIVATEL Kebab Bursa - 30. 7. 2013, 9:38
Četl jsem malým dětem na táboře a nejvíce mě na knížce fascinovalo, že jak já, tak oni jsme si z ní měli co vzít. A ten pocit po přečtení - ony usínaly se svými obrázky, já vyšel ven k táboráku a měl nutkavou potřebu dívat se do nebe, mezi hvězdy. Jsem rád, že jsem dohnal tenhle restík z mládí.
24601
UŽIVATEL 24601 - 10. 5. 2013, 20:50
Vyjímečná kniha... Zdá se jako pohádka pro děti, mnoho poučení a moudrosti v ní však naleznou i dospělí...

---------------------

Jako dítě jsem v knížce viděla nádhernou pohádku.
Jako teenager v ní vidím spoustu hlubokého poselství.
Těším se na to, až se mi kniha dostane do rukou, jakožto dospělému člověku!
MuMura
UŽIVATEL MuMura - 10. 4. 2013, 23:44
"Prosím, namaluj mi beránka." :) Nechápu, že se ještě najde někdo, kdo ji i v pokročilejším věku ani jednou nečetl. A že jich je.
prostejenja
UŽIVATEL prostejenja - 8. 4. 2013, 10:36
Kniha knih! Ma slova zdaleka ani nemohou vystihnout dokonalost tohoto literarniho klenotu. Nemam ji ani tak v knihovne, jak na nocnim stolku. Protoze me to porad tahne se k ni vracet. :)
Henkie
UŽIVATEL Henkie - 7. 4. 2013, 21:02
Oh, to je tak nádherná knížka.
Každá věta je skvost, prostě čirá dokonalost. Něco takového jsem už dlouho nečetla a lituju, že jsem čekala až doteď. Tohle by měl znát každý. Je v tom tolik pravdy.
tynuska37
UŽIVATEL tynuska37 - 28. 5. 2012, 20:30
Knížka, které musím přicházet na chuť velice pozvolna. Když nám z ní jako mrňavým dětem četli ukázky, nesnášela jsem ji. Když nám z ní četli jako o trochu starším... vzpomněla jsem si na to, jak moc ji nesnáším. Nyní se mi znovu objevila na seznamu povinné četby a po dočtení jsem zůstala jen konsternovaně sedět na místě. Souhlasím, že je nesmysl, aby Malého prince kdokoli vnucoval ke čtení dětem, neb toto zkrátka a jednoduše není knížka pro děti, byť se tak možná chvílemi tváří. Poprvé se mi ji tak podařilo nejen přečíst, ale i pochopit. Necítím se ještě tak docela na plných pět hvězdiček, ale rozhodně k nim rázným tempem směřuji...
včelka
UŽIVATEL včelka - 31. 12. 2011, 16:10
Tuto knihu jsem četla z "donucení",protože jsme ji měli v povinné četbě.Moc se mi nelíbí hlavně z toho důvodu,že jsem ji nepochopila.Nedokážu říct děj a smysl této knihy.Na zadní stránce je nápsáno pro děti od 7 let...Mě je 13 a opravdu bych chtěla vědět jak tohle pochopí sedmileté děcko :(
nečik
UŽIVATEL nečik - 18. 10. 2011, 5:38
Tuhle knihu jsem jako malý nikdy nepochopil a vůbec se mi nelíbila. Bohužel to bylo způsobeno i tím, že to byla povinná četba. Snad se někdy k tomu dostanu a znova si to přečtu a možná že změním názor.
mosem
UŽIVATEL mosem - 16. 10. 2011, 11:58
Tuhle knížku četly a měly rády moje děti. Já sám jsem se k ní dostal až nyní, ve věku pozdně dospělém. A zřejmě věkem poznamenaná racionalita myšlení v ní nedokáže odhalit to co v ní, podle komentářů, nacházejí další čtenáři. I když jsem přemýšlel,jestli do ní autor skutečně vložil všechno to, co čtenáři nacházejí. Byla to pro mne knížka milá, půvabná, která pohladila, a určitě stojí za přečtení. Některé myšlenky jsou úžasné, a jen kvůli větě "nakresli mi beránka" ta knížku určitě stojí za přečtení. Ale mezi svoje oblíbené ji zařadit nedokážu.
ronynka
UŽIVATEL ronynka - 15. 10. 2011, 15:50
V teto knizce si muzete vybrat, jak ji pochopite, bud to pochopite jako pohadku, nebo jako zobrazeni tehdejsi spolecnosti. Je to super knizka
m4xp4yn3
UŽIVATEL m4xp4yn3 - 1. 1. 2010, 15:57
Rozsahem skromná, avšak obsahem monstrózní dílo se spoustou podnětů k zamyšlení.
Vše podáno velmi srozumitelně a NEelitářsky.
kajas1993
UŽIVATEL kajas1993 - 17. 11. 2012, 23:13
Na popis tohoto čtenářského zážitku mi chybí slova. Exupéry zkrátka stvořil kult s velkým K, který dojímá už tolik generací... A prosím knihkupce, aby tento skvost už přestali řadit mezi dětské knížky ;).
Eventful
UŽIVATEL Eventful - 11. 10. 2011, 14:29
Jako dítě jsem ji nechápala a přišlo mi to nudné. Ale až teď jsem pochopila její krásu :) Myslím že si ji vždy ráda přečtu znovu.
Matthias
UŽIVATEL Matthias - 13. 3. 2010, 7:24
[Matthias] Silně přeceňovaná knížka. Jediný, co má kladný je to, že je originální, víc nic už nemá. Myšlenky mi nepřipadaly vůbec originální, ačkoliv v době, když knížka vyšla bejt originální mohly, byly spíše originálně podaný. Jinak příliš propaguje idealistické utopické blbůstky, typu láska, dobro, dětská nevinná duše... až se z toho zatočí hlava. Naštěstí je to dost krátký, takže za chvíli to člověk má z krku :-)
Morloth
UŽIVATEL Morloth - 3. 2. 2010, 20:33
Obdivuji autory, kteří ani v dospěláckém věku neztrácejí dětské vidění světa. Saint-Exupéry k nim patřil. I já bych se rád spokojil s beránkem, který není moc velký.
twiGGy88
UŽIVATEL twiGGy88 - 29. 9. 2013, 15:11
Kniha, ke které se ráda vracím. Jako dítě jsem ji nedokázala ocenit a vrátila jsem se k ní až mnohem později. Od té doby na ni nedám dopustit.
aubergine
UŽIVATEL aubergine - 22. 9. 2013, 15:14
Souhlasím s názorem, že tahle kniha možná více řekne dospělým než dětem. A určitě stojí za to se k ní vracet, protože je to krásný příběh.
Nefertari
UŽIVATEL Nefertari - 6. 5. 2013, 14:55
Vůbec poprvé se mi kniha 'Malý princ' dostala do rukou na základní škole a moc jsem ji nechápala. O několik let později jsem na ni v knihovně narazila znovu a po chvilce přemýšlení jsem si ji s sebou odnesla domů. Když jsem ji otevřela a začala jsem číst, uvědomovala jsem si to, co předtím ne (snad jsem si to jako dítě ani uvědomit nemohla), a sice skutečnost, že v každé větě je ukryta hluboká myšlenka a pravda. Opravdu zvláštní a ojedinělé dílo!
Phorbo
UŽIVATEL Phorbo - 28. 1. 2013, 16:15
Celou dobu jsem v tom hledal nějaké metafory, co napsaný příběh může znamenat. Žádný klíč pro rozluštění jsem nenašel. Možná nějakou stopu, kdy květina, ta jediná na planetě malého prince, je nějak výjimečná pro autora. Božuhel neznám Exuperyho příbě a upřímně mě po přečtení malého prince (což jsou nějaké 2 hodiny čiského času), zajímá čím dál méně. Je-li toto doopravdy míněno jako kniha pro děti, tak se Exupery lehce minul. Místy je to takév poučné a nejspíš by děti mohly pochopit , o co tam jde, ale nějaký skrytější význam nemají šanci objevit. nebo možná mohou jenom děti...
Harris
UŽIVATEL Harris - 12. 11. 2012, 18:24
Jsem na základní škole a ještě povinnou četbu tohoto druhu nemáme. Už dlouho jsem si chtěla Malého prince přečíst, už vlastně od té doby, co jsem, jak se pamatuji, ještě jako malá stála u stolu a moje máma malovala na černou botu právě toho človíčka s vlasy barvy obilí. A teď teprve jsem svůj dávný slib splnila a musím říct, že mě ta knížka přišla strašně kouzelná a nevinná.
A na konci jsem slzy ani nepotlačovala.
lucaaa8
UŽIVATEL lucaaa8 - 8. 11. 2012, 22:16
Malý princ je vhodný si najde svou cestu k srdcím nejen dětí, ale i (možná spíše hlavně) k srdcím dospělých. Myšlenky, kterými se Malý princ zabývá jsou aktuální pro každou věkovou kategorii.
Veree
UŽIVATEL Veree - 13. 9. 2012, 19:51
Tleskám, tleskám! Než jsem se pustila do četby představovala jsem si tuto knihu úplně jinak.
Příjemně mě překvapila a už se moc těším na četbu dalšího díla Exupéryho. Smekám.
jirkam
UŽIVATEL jirkam - 17. 8. 2012, 18:33
Kdo nečetl Malého prince, jakoby nežil. Jelikož knihu můžete vnímat jednak jako pohádku a jednak jako naprosto úžasné vykreslení lidské společnosti, není to čistě dětská knížka. Četl jsem ji od sedmi do třinácti let jednou každý rok a vždy si z ní odnesl něco víc. Dodnes, když se dostanu k nějakým pasážím tak zjistím, že si z nich odnáším opět něco nového.
charlie.vlcak
UŽIVATEL charlie.vlcak - 15. 7. 2012, 3:23
"Krása jednoduchosti a jednoduchost krásy", jsem chtěl původně napsat. Jenže komentář musí obsahovat minimálně sto znaků.
bublynka22
UŽIVATEL bublynka22 - 2. 4. 2012, 11:42
Moje životní láska. Pokud umíte číst mezi řádky, dopadnete pravděpodobně stejně. Ačkoli se mi bohužel nedaří dočíst jakokoli jinou knihu od pana Exupéryho
ubeilah
UŽIVATEL ubeilah - 24. 3. 2012, 21:34
Jedna z nejkrásnějších knížek, jaké jsem kdy četla. Jako malé mi to připadalo trošku hloupé a o pár let později nad tím kroutím hlavou a nemůžu z tváře dostat úsměv. Ano, není to četba pro děti, ale myslím, že každé dítě by si tuto knížku mělo přečíst, ať se má za pár let k čemu vracet. Krásný zážitek.
Ivulina
UŽIVATEL Ivulina - 26. 11. 2011, 0:01
Musela jsem jej číst jako malá. Byl složitý a nelíbil se mi. Když jsem to vše ale překonala a začala znovu číst později, pochopila jsem. Je to krásný citlivý příběh.Pro některé asi až moc citlivý a naivní, ale je výjimečný. Plakala jsem a budu znovu :)
Kim
UŽIVATEL Kim - 21. 8. 2011, 23:39
Okouzlující počínání Malého prince, který má po konci příběhu více rozumu, než spousta "přemoudřelých" dospělých.
Pohádka, která příběhem znamená tak málo a moudrostí tak mnoho... Je v ní skryto jakési kouzlo... Ne každý je schopen ho objevit.
klertecka
UŽIVATEL klertecka - 16. 1. 2011, 14:30
Asi ta nejlaskavější a nejdojemnější kniha co znám, s obrovským poselstvím v sobě. Člověk se v ní dozví o světě všechno, co by měl znát. Všechny krásy a jejich smysl. A ti co to nevidí, tak hejtujou, což je trapas. Já se budu dál vznášet ve vesmíru
maris
UŽIVATEL maris - 26. 12. 2010, 23:38
Milá, krásná knížka, která nikdy nezklame a vždycky potěší. A nezáleží vůbec na tom, kolik vám právě je...pocit z četby Malého prince je vždy úžasný...
Honey0105
UŽIVATEL Honey0105 - 6. 11. 2010, 22:48
Zvláštní kniha. Nevím.. Jsem barbar, že jsem jí četla až teď, ale vůbec se mi do toho sříve nechtělo. Nemám ráda knihy, které mi svými počty stránek většinou moc nedají. Teď jsem tedy knížku za pár chvilek přečetla a nevím jaký si na to utvořit názor, protože mi to přišlo skoro jako minuta, co jsem s knihou začala a co jsem s ní i skončila. Chápu, že je to velké dílo a je tam mnoho skrytých věcí, které chápeme jen když chceme. Já něco pochopit chtěla a něco ne. Můžu říct, že to nebylo tak špatné, ale tyhle knihy nejsou úplně tak pro mne.
Canette
UŽIVATEL Canette - 8. 12. 2013, 7:31
Moc příjemné čtení. Pohodová milá knížka, která v člověku něco zanechá. Je to klasika, která stojí za přečtení.
StepanHrouda
UŽIVATEL StepanHrouda - 11. 8. 2013, 15:33
V minulých komentářích už je asi všechno shrnuto :) Neuvěřitelně moudrá a milá knížka, která mě jako malého pěkně štvala, protože mi ji všude cpali - člověk si k ní musí najít cestu sám, pak ji teprve náležitě ocení
Pets
UŽIVATEL Pets - 5. 6. 2013, 22:53
Žádnou jinou knihu jsem nečetla tolikrát. Žádná jiná mě pokaždé nepřekvapila novou zajímavou myšlenkou.
jejka25
UŽIVATEL jejka25 - 30. 1. 2013, 23:09
Po pravdě jsem jí nikdy nečetla. Zapůjčila jsem si jí včera v knihovně, tak jsem na ní zvědavá. Film mě ze začátku bavil, ale nedokoukala jsem ho...nedalo se to. Tak snad mě kniha nezklame, když na ní pějete takové ódy :-)
Krissty
UŽIVATEL Krissty - 15. 12. 2012, 4:15
Opravdu dokonalá knížka! Už odmalička jsem se bála toho, až budu dospělá... Ale slibuju, že i když už dospělá jsem, budu se vždycky snažit vidět slona v hadovi :)
LaBrume
UŽIVATEL LaBrume - 3. 12. 2012, 23:45
Kniha, po které šáhnu pokaždě, když je mi tak trochu smutno. A melancholický pocit ve mě zůstává, i když ji zaklapnu. Exupery má úžasnou schopnost nabídnout nám pravdy o lidských vztazích tak jednoduchým a přitom tolik tíživým způsobem. Veselé obrázky a veselé příhody jednoho "petit bonhome?" Kdepak! Je to jedna velká pravda o lidské osamělosti, lásce, a nejrůznějších strastech, které se dotýkají každého z nás, pokud nejsme úplně "dospělí". A přesto nám v tom všem smutku Exupery dává naději. Protože /co je důležité pro srdce, je očím skryto/ a /každá poušť je krásná tím, že někde skrývá studnu./
Útlé dílko psané velmi jednoduchým stylem však není dílem jednoduchým na pochopení. Dítě si z něj tolik nevezme, ale podvědomě něco určitě ano. Přesto je to knížka především pro všechny dospělé.
Já na Malého prince nedám dopustit, patří k nejcennějším kouskům v mé knihovničce a šetřím si ho tam jako malý poklad.
HellFire
UŽIVATEL HellFire - 29. 10. 2012, 23:20
Malého Prince jsem vlastně četl poprvé ve 28 (popravdě jsem ji dal na jeden zátah) a i když je mi jasné, čeho všeho se dotýká, nebyla psána takovým stylem, který by mě zasáhl. Proto tak nízké hodnocení. Znám mnoho podobných a lepších knih.
Lindice
UŽIVATEL Lindice - 4. 7. 2012, 19:05
Tuhle knihu miluji. Malý pric a jeho Růže nebo Liška a další jsou pro mě vzory jednotlivých lidských charakterů. Jednoduše moje srdeční záležitost.
čarodějka999
UŽIVATEL čarodějka999 - 21. 3. 2012, 19:56

Mě bohužel tato kníža nic neříká, ale nemůže se přece líbit všem. 100 lidí 100 různých pohledů. Třeba se k ní někdy vrátím a pak změním názor......
mishelin
UŽIVATEL mishelin - 11. 3. 2012, 17:45
Malý princ, je Malý princ. Jako dítěti se mi to moc nelíbilo - protože to není četba pro děti. V momentě kdy jsem ji začala chápat jsem si ji oblíbila a když jsem ji slyšela převyprávěnou od (tuším) Alfréda Strejce - dokonalost sama :-)
Emma06
UŽIVATEL Emma06 - 28. 1. 2012, 18:52
Moudré, skromné, krásné dílo! Při každém přečtení v něm objevím něco nového. Jednoduché a přitom v sobě skrývá tolik moudrých myšlenek.
jakub.s
UŽIVATEL jakub.s - 6. 1. 2012, 20:27
Když jsem tuto úžasnou knížku přečetl asi před šesti lety, když jsem byl tuším v sedmé třídě na základní škole, považoval jsem ji za nejhorší a nejtrapnější knihu, jakou jsem kdy četl. Teď jsem si ji přečetl znovu... a nechápu to. Je to něco úžasného... :)
honzajh
UŽIVATEL honzajh - 5. 1. 2012, 21:40
Je to výborná knížka nejen pro děti. Podle mě je to vhodnější knížka pro dospělé, protože dětem uniká pravý smysl téhle užasné knížky.
V.Silver
UŽIVATEL V.Silver - 25. 11. 2011, 23:24
Kniha, která je úžasná právě tím, že je určena naprosto všem čtenářům. Na své si přijdou velcí i malí, realisté i surrealisté, pozitivisté i negativisté, chytří i ti méně nadaní. Napsat právě takovéto dílo vyžaduje ještě o něco málo více než genialitu - vyžaduje to srdce, které Exupéry rozhodně měl na pravém místě. Nádherný příběh malého prince, který prochází různými planetami a setkává se s různými lidmi a jejich problémy, ale především nezapomíná starat se o svou květinu... každý si za tuto metaforu, pokud ji objeví, může dosadit, co je mu nejmilejší - a asi to je na tom to nejkrásnější. 100%
Roanna
UŽIVATEL Roanna - 15. 11. 2011, 9:59
Takže tohle je nejoblíbenější kniha čtenářů? Tak jsem si ji teda téměř ve třiceti poprvé přečetla, ale zklamala mě. "Co je důležité, je očím neviditelné." Ano...ale tohle mi tak nějak nestačí. Chci-li potěšit svého ducha hloubkou myšlenek, raději sáhnu po Bibli.
zichisek
UŽIVATEL zichisek - 20. 10. 2011, 14:57
Tuto knížku jsem četla po delší době a mám pocit,že v ní vidím plno jiných věcí, než jsem "viděla" jako dítě.Autor používá hodně přirovnání, které jsem jako dítě tolik nechápala.Líbí se mi, že kniha nutí k zamyšlení a ten citový "náboj" v knize.
Domenica
UŽIVATEL Domenica - 8. 10. 2011, 13:49
Poprvé jsem ji četla jaké dítě a viděla v ní poze samotné putování Malého prince. Podruhé jsem ji četla nedávno a našla jsem v ní úplně nové rozměry a jsem si jistá, že s každým dalším přečtením bude kniha pokaždé něčím nová a nečekaná.
haoken
UŽIVATEL haoken - 13. 7. 2011, 19:16
Tahle knížka patří mezi mých top 10. Myslím, že velkou chybou je nutit děti číst ji jako povinnou četbu. Četl jsem ji tak v 10 letech a knížka mě naprosto nudila. Vrátil jsem se k ní v době, kdy už jsem si něco prožil a knížku jsem si zamiloval. Knížka byste přečetli za 2 hodiny, ale je v ní tolik životní moudrosti, pokory a pochopení, že o ní ještě týden přemýšlíte. Nemá smysl polemizovat s těmi, kdo pod jednoduchým příběhem malého prince nevidí skrytý smysl jeho pravd a počínání. Myslím, že kdo v knížce našel skryté poselství, nebude se už nikdy na hvězdy dívat jako na obyčejná světýlka :-)

Moje nejoblíbenější pasáž:
„Sbohem,“ řekla liška. „Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“
„Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.
„A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“
„A pro ten čas, který jsem své růži věnoval...,“ řekl malý princ, aby si to zapamatoval.
„Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži...“
Jsem zodpovědný za svou růži...,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.
Maemi
UŽIVATEL Maemi - 18. 6. 2011, 15:18
Existují knihy, které mají brilantní příběh, avšak jak s postupem času zapomínáme na všechny podrobnosti, bledne i vzpomínka na knihu samotnou. Je však mistrovstvím napsat knihu, která v člověku probudí jedinečné pocity, jež se i přes zamlžení vzpomínek na děj prohlubují a nedovolí na dílo zapomenout. Ukázkou takové knihy je právě Malý princ. Byl by proto nesmysl si pokazit zážitek z knihy rozpitváváním děje a všech příčin a následků, protože takové dílo se musí procítit.
zelvicka
UŽIVATEL zelvicka - 14. 3. 2010, 14:08
Beránek v krabici a liška, která se chce nechat ochočit.
A poslední stránky tý knížky jsou úplně rozpitý od těch lidí, co u toho pláčou.
Achája
UŽIVATEL Achája - 7. 3. 2010, 13:09
Tato knížka patří mezi mé nejoblíbenější. Autor v ní vystihuje největší pravdy zcela prostě. Každá věta - hluboká myšlenka.
JayCZ
UŽIVATEL JayCZ - 29. 12. 2009, 14:21
Příjemná kniha která vás potěší svou originalitou a nápaditostí.
רוברט פח
UŽIVATEL רוברט פח - 16. 4. 2014, 13:02
naslouchat srdcem je jedině to správné naslouchání, poselství knížky pro mě, kterou doporučuji všem i sobě
Preambule
UŽIVATEL Preambule - 29. 3. 2014, 11:44
No já nevím. Mě kniha nějak neuchvátila. Četla jsem spousty chvál, spousty výkladů skrytých významů.. Ale prostě jsem si k ní nenašla cestu.
NamNami
UŽIVATEL NamNami - 5. 3. 2014, 15:40
Kniha, která mě z mého výběru povinné četby k maturitě zaujala nejvíce a zamilovala jsem si ji. Malý princ má krásné kouzlo. Chci si ji přečíst ještě jednou, a pak nejspíše znovu a znovu. :) Doporučuji.
NikolaB.
UŽIVATEL NikolaB. - 16. 2. 2014, 19:59
Další kniha ze seznamu povinné četby, do které jsem se zakousla a s překvapením zjistila, že povinná četba nemusí být vůbec trápení a nemusí se číst jen z donucení. :) Na Malém princi se mi líbí, že není určen pro určitou věkovou kategorii, své si tam najde i dítě i dospělý. Pěkný příběh.
Inanna
UŽIVATEL Inanna - 16. 2. 2014, 17:28
Jak by někdo nemohl mít tuto knihu rád? Je ta příběh pro malé, menší, i dospělé a dospělejší. Určitě si ji přečtu ještě několikrát. Je poučná hned několikrát a má opravdu co nabídnout, napsána je velmi mile. Skvělý zážitek.
happyness
UŽIVATEL happyness - 15. 2. 2014, 23:12
"On ne voit bien qu’avec le coeur. L’essentiel est invisible pour les yeux."
Knihu jsem četla po dlouhé době a stále má své kouzlo. Ve francouzštině ji miluji ještě více.
KirkaJopriva
UŽIVATEL KirkaJopriva - 25. 1. 2014, 1:00
Myslím si, že tak knížka je ve skutečnosti o něčem jiném. O něčem co neni možný publikovat. Tedy přímo. Takže jsou použitý obecně platný slovní smyčky, co někoho dráždí jako "filosofický". Příběh v kontextu s autorem může získat poněkud jiný rozměr.
foxina
UŽIVATEL foxina - 19. 1. 2014, 22:26
Dovolila bych si podotknout, že tato kniha fakt není pro děti..! Pro všechny učitelky, co si to neustále myslí..!
Bifftekk
UŽIVATEL Bifftekk - 3. 1. 2014, 13:41
Na tuto knížku by šlo napsat cokoliv, ale zároveň nic. Je tak geniální, že by pouhá slova nestačila. Děkuji ti Antonie de Saint-Exupéry i tobě Malý princi a až se budu dívat na hvězdy, budu cítit nepopsatelné štěstí, že jsem Vás poznal.
M. S.
UŽIVATEL M. S. - 1. 1. 2014, 17:04
Kniha, která může oslovit dítě, největší kouzlo je však v knize začarováno především pro dospělé a dospívající.
Pavla K.
UŽIVATEL Pavla K. - 3. 12. 2013, 5:51
Tuhle knihu jsem poprvé otevřela jen kvůli maturitě z češtiny, ale hned od první stránky jsem věděla, že ji nečtu naposledy. Opravdu krásná kniha, která pokaždé ukáže něco nového.
Pavlíňák
UŽIVATEL Pavlíňák - 2. 12. 2013, 22:30
Moc krásná kniha. Společně s Farmou zvířat je asi nejlepší, jsou jsem vůbec četla. Myslím, že každý v ní najde trochu jiné poselství, přímo jemu na míru. Senzační, jistě se k ní ještě vrátím.
Janelle
UŽIVATEL Janelle - 11. 11. 2013, 20:47
Příběh pro děti i dospělé. Každý si z knížky něco vezme a myslím, že může dát člověku hodně. Moc pěkný konec. 5*
zakov77
UŽIVATEL zakov77 - 22. 9. 2013, 22:01
Znala jsem tuhle knížku dlouho, ale nikdy jsem necítila potřebu přečíst si ji. Dostala jsem se k ní až teď, ve svých 16, a musím říct, že od první stránky mě chytla za srdce a bylo mi líto, když skončila. Jako je mi líto u všech knih, které dočtu a už nikdy z nich nebudu mít ten pocit, když čteš knihu poprvé, to neznámo. Určitě se ihned zařadila mezi mé nejoblíbenější a jsem moc ráda, že je obsažena i v četbě k maturitě.
Ilunka
UŽIVATEL Ilunka - 8. 8. 2013, 23:20
Stejně jako u Kdo chytá v žitě nechápu, co se na tom všem líbí. Pro mnohé je to kniha s jistou dávkou filozofie, poselství nebo čeho všeho, pro mě jalový příběh o děcku v poušti. Zkrátka další knížka, která mi nic nedala, ale vzala pár hodin života.
vykur!
UŽIVATEL vykur! - 15. 7. 2013, 22:56
"Musím přece snést dvě nebo tři housenky, když chci poznat motýly."
"Co je důležité, je očím neviditelné."

Lihusiatko
UŽIVATEL Lihusiatko - 11. 7. 2013, 22:51
Malý princ je kniha ktorú by si mal prečítať každý, či malý, veľký, dospelý a či dieťa. Každý ju totižto pochopí inak. Osobne si nemyslím, že je kniha je to rozprávka. Mala by byť totižto každodennou realitou. To o čom E. píše dieťa vie, dieťa sa tým riadi, akurát dospelý na to trošku zabúda. Bohužiaľ.
Elliesrocher
UŽIVATEL Elliesrocher - 31. 5. 2013, 13:38
Úžasná kniha,každá věková kategorie jí pochopí jinak a to je podle mě její hlavní kouzlo. Nádherně napsané a nedivim se,že to je jedna z nejlépe hodnocených knih.
Stana-O
UŽIVATEL Stana-O - 16. 4. 2013, 19:04
Knihu jsem sice také nepřečetla dobrovolně.... Ale musím uznat ,že mě docela ohromila. V dobrém i špatném smyslu. Sice bych si jí nepřečetla znovu. Ale myslím ,že za ten den četby to stálo... :)
kEE
UŽIVATEL kEE - 16. 4. 2013, 18:22
Je to snad nejvíce přeceňovaná kniha, rozhodně jsem četl knihy, dokonce i z povinné četby, které byly mnohem zajímavější.
Papajka
UŽIVATEL Papajka - 22. 3. 2013, 20:50
Já upřímně nechápu, co na tom všichni vidí. Pro mě je to pár slov, které vyplodí dítě, které popisuje, co se mu zdálo.
E.mil.y
UŽIVATEL E.mil.y - 19. 3. 2013, 1:13
Když jsem byla ještě žačka prvního stupně ZŠ, tak mi tahle kniha nepřipadala něčím zvláštní, prostě příběh o pilotovi, který se setká s malým chlapcem z jiné planety. Příběh, kde se Malý princ setkal s rozličnými druhy lidí a jen je prostě pilotovi popsal a stejně postupoval i u růží nebo třeba lišky. Ano, byla jsem ještě dítě.... Před nedávnem jsem na mnou již zapomenutého Malého prince narazila. Rozhodla jsem se, že si ho přečtu znovu, třeba změním názor a připojím se do (z mého pohledu až přehnaně vytvořeného) fanklubu této útlé knížky. Opravdu jsem si z knihy odnesla mnohem víc, než kdysi, ve věku zhruba deseti let. Obecně platné pravidlo, že děti vnímají svět s očima dokořán je zaneseno v celé knize - dětská bezelstná mysl neposuzuje svět pomocí čísel, děti nikam stále nechvátají, rády objevují tajemství, která jsou ukryta před zraky dospělých. Mrzí mě, že už nikdy nebudu s to vnímat svět těma malýma, nevinnýma očkama....
Arathorn
UŽIVATEL Arathorn - 26. 2. 2013, 22:23
Je to milá knížka pro děti a velmi poučná kniha pro starší. Antoine de Saint-Exupéry vytvořil něco skvělého - dílo, ze kterého si něco vezme každá věková kategorie. Škoda, kvalitních autorů, jako je on, už dnes moc není.
Jedná se o opravdový poklad literatury, který se navždy zapsal do historie. Smekám, 5*.
Diatina
UŽIVATEL Diatina - 21. 2. 2013, 21:23
Moje nejoblíbenější kniha. Jsou v ní sepsány důležité myšlenky, vlastně je v ní geniálně shrnut smysl a zároveň nesmyslnost života.Rozhodně to není kniha pro děti. Je to kniha pro ty, kteří umí nad věcmi přemýšlet.
Zubka
UŽIVATEL Zubka - 17. 2. 2013, 18:29
Poprvé jsem ji zkoušela číst asi jako 9letá, ale ani jsem ji nedočetla. Ta pohádka se mi prostě nelíbila. Ale když se mi znova dostala do ruky v 18 letech, byla jsem unešena. Ona to totiž vůbec není pohádka.....
depeyrac.cz
UŽIVATEL depeyrac.cz - 14. 2. 2013, 18:58
Antoine de Saint-Exupéry je vskutku výjimečný autor, který s naprostou lehkostí a jednoduchou formou popisuje problémy, které nás lidstvo obklopují už od nepaměti. Pozor! Kniha nevykresluje pouze minulou společnost, ne pouze zřídka v knize naleznete pojednání vztahující se také k dnešní společnosti. Uchvátil mne popis lidí, kteří jezdí vlakem, aniž by věděli kam. O věčné nespokojenosti a marnotratnosti lidského počínání, kterým je děj knihy úzce propletený (cestování po planetách). V dobách všeobecného chaosu se lidé dobrovolně, nuceně, vědomě či nevědomě upínají k hodnotám, které mají pro šťastný život pouze velmi relativní váhu, proto se malý princ tolik ptá, proto tolika počínání nerozumí, stejně tak jako dospělí dětem ne, neboť zapomněli, že kdysi byli dětmi… tato kniha je putovní, postrádá faktografická data a je tomu tak dobře, vždy v ní nalezneme něco nového, další neobjevené skutečnosti nad kterými nepřestane lidstvo žasnout i po staletí…
croweee
UŽIVATEL croweee - 30. 1. 2013, 22:40
Malého prince jsem četla už několikrát (pokaždé v jiném věku) a pokaždé mě knížka dojme :-) Má pro mě pořád své kouzlo!
michelle789
UŽIVATEL michelle789 - 30. 1. 2013, 18:11
Tato kniha je už odmalička něco jako bible pro můj život. Hodněkrát jsem v ní našla odpověď na moje otázky, provází mě na většině těžkých rozhodnutích a udává směr mého života vždy tam, kam patří. Poklona pan Exupérimu za toto mistrovské dílo!!
Sylvie
UŽIVATEL Sylvie - 29. 1. 2013, 21:29
Úžasné, úžasné, úžasné. Taková nádherná filozofická pohádka pro dospělé. Četla jsem ji až v dospělém věku, což bylo velmi dobře, protože nevím, jestli by mě zaujala jako dítě. "Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" je citát, který by si měl vzít k srdci každý.
MartinaP
UŽIVATEL MartinaP - 1. 1. 2013, 19:16
Knížka, kterou do nás násilím cpali na prvním stupni základky a která se díky tomu stala pro mě nenáviděnou a nepochopenou. Naštěstí jen do doby, než jsem po ní sáhla (opět jako po povinné četbě) na střední. Od té doby jsem ji četla už několikrát. Z dříve nesmyslné pohádky se (alespoň pro mě) stal krásný a smutný příběh nutící k zamyšlení.
TOMICOLA
UŽIVATEL TOMICOLA - 23. 12. 2012, 19:38
Kniha ve které je skryto tolik emocí. Myslím, že je spíše pro starší. Nevyzrálý člověk těžko pochopí co tím chtěl autor říct...
thubalek
UŽIVATEL thubalek - 2. 12. 2012, 17:40
Dřív jsem si myslel, že tohle je knížka spíš pro dospělé než pro děti. Ale moje dcery ji milují, čteme ji i několikrát za rok.
12bananek12
UŽIVATEL 12bananek12 - 20. 11. 2012, 14:59
Malý princ je velice zvláštní kniha.Je velice nápaditá a tajuplná.Velice se mi líbila.Pan Exupéry byl nadaný člověk a chtěla bych ho někdy poznat

Anyzz
UŽIVATEL Anyzz - 10. 11. 2012, 10:52
Když jsem četla knížku jako malá holka, moc jsem ji nechápala. Až teď, když jsem ji četla podruhé, porozuměla jsem ji mnohem více. Asi nejvíc se mi na ní líbí, že každý kdo pohádku přečtě v ní vidí něco jiného, jiný smysl. Já jsem po přečtení pochopila a zamyšlela se nad tím, co je v životě opravdu důležité.
mal
UŽIVATEL mal - 25. 10. 2012, 7:57
Já jsem z knížky nadšená, měla jsme při čtení úžasný pocit, těžko se mi to vysvětluje. Prostě doporučuji, čte se krásně a určitě jsem ji nečetla naposledy:-))
Dawosek
UŽIVATEL Dawosek - 9. 10. 2012, 22:23
I když ze začátku mě malý princ dost nebavil a snažil jsem se pochopit o co v knížce jde, tak ke konci to přišlo samo a já pochopil, co tím vším chtěl malý princ říct. Knížka je úžasná čte se rychle a po určitém čase pohltí. Nakonci mi bylo malého prince tak líto, že i slza ukápla.
Ifcagifca
UŽIVATEL Ifcagifca - 3. 10. 2012, 15:57
Příběh, který je možný přečíst jenom mezi řádky. Je to silná kniha, která se snaží upozornit, aby lidé nebyli sobečtí, zahleděni sami do sebe a prožili život! Jsou odpůrci tohoto díla. Známý mně jednou řekl, že Malého prince přečetl a neoslovil ho, ale je si vědomý, že ta kniha skrývá víc než jenom co se z ní dozvěděl on.
Mar_Mar
UŽIVATEL Mar_Mar - 21. 9. 2012, 15:22
Když jsem byla na základní škole a měla Malého Prince jako povinnou četbu, tak jsem jí neměla ráda a nezaujala mě. Pak jsem vyrostla a dospěla a pochopila ji a od té doby ji miluju. K Malému Princi je třeba dozrát.
johnyc
UŽIVATEL johnyc - 16. 9. 2012, 1:30
Sladkobolný blábol, snažící se útočit na Vaše city se stejnou vytrvalostí jako to dělal Svěrákův film Kolja a stejně jako tehdy jsem i při čtení této knihy pociťoval značné znechucení. Ostatně ani po druhém přečtení jsem nepochopil co je na tom tak dojemného a uměleckého. Patos a směšná snaha z vašeho oka vytlačit nějakou tu slzičku to jsou suroviny ze kterých je tato kniha uvařená. Za velký zápor také považuji snahu kdekterého autora v nějaké chytrolínské metafoře říct že lidi stojej za ho*no pokud se nechovaj podle jeho pomatenéných představ (což je přesně přípat této knihy). Zakže sry princi ale dostaneš dvě ** tu první za ten jeden nebo dva zajímavé nápady co se v knize objevý a tu druhou za to že sem tě zvládl přečíst za jeden večer.
Maaarta
UŽIVATEL Maaarta - 8. 8. 2012, 14:54
Malý princ je úžasná kniha. Při jejím čtení jsem si zase připadala jako kdyby mi bylo 10 let, i když už jsem hlouběji dokázala chápat všechny moudra, která knížka obsahuje. Otevřela mi oči, jak moc jsou některé "dospělé" starosti malicherné.
JajinkaVaja
UŽIVATEL JajinkaVaja - 6. 8. 2012, 19:26
Přečteno jedním dechem. Úžasná knížka. Nepamatuji si, že bych jí četla jako dítě a o to jsem radši, že jsem si tuhle knížku našla v dospělosti...
Lucielle
UŽIVATEL Lucielle - 4. 8. 2012, 8:23
Tuhle knihu jsem četla nesčetněkrát a hádám, že ještě několikrát si ji v životě přečtu. Jednou za čas přijde v životě člověka období, kdy by tuhle knihu měl vytáhnout z knihovny a zamyslet se sám nad sebou, světem a svým chováním (popřípadě ji doporučit k přečtení někomu ze svého okolí). Smutné je to, že spoustu z nás ví, jak žít, ale vzhledem k trendům a vývoji naší společnosti je to většinou nemožné :-/ Já osobně jsem si vzala z knihy jednu velkou myšlenku, kterou se navždy budu řídit a kterou neustále šířím mezi nezodpovědnýma lidma. A ta myšlenka nebo chcete-li, vyřčená věta je "Stáváš se navždy zodpovědnýmza to, cos k sobě připoutal".
Rigmor
UŽIVATEL Rigmor - 2. 8. 2012, 16:44
,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, to oči nevidí.‘‘
Pěkná pohádka plná hlubokých myšlenek, klidně bych ji četla 1000x a stejně by se mi pořád líbila.
Lilli
UŽIVATEL Lilli - 30. 7. 2012, 23:07
Když jsem byla na prvním stupni, byla to pro mě nudná pohádka, teď jsem pár let ze SŠ a je to pro mě krásný příběh, plný hloubky a přitom tak jednoduchý. Malý princ je pro každou věkovou skupinu, a pro každou věkovou skupinu znamená něco jiného.
Bookslover
UŽIVATEL Bookslover - 3. 7. 2012, 13:04
Velká poklona patří autorovi...tuhle knihu můžu číst stále dokola a vždycky v ní najdu něco nového...a pokaždé to pochopím jinak...Vážně bych si přála potkat Malého prince..zařazení pro děti? Tímpádem jsme všichni děti a taky jimi zůstaneme :)
kajus
UŽIVATEL kajus - 2. 7. 2012, 15:24
Nádherné dílo, už jako malému mi je babička četla. Tenkrát jsem si neuvědomil jeho hloubku, dnes už to je jinak...
long.tall.sonny
UŽIVATEL long.tall.sonny - 23. 6. 2012, 17:54
Snad moje nejoblíbenější kniha vůbec. Na tak krásné vyprávění člověk jen tak nenarazí. Ale nemůžu úplně souhlasit se zařazením „pro děti“. Podle mě je toto díl(k)o určeno především „pro dospělé“... I když dospělí jsou někdy hrozně nechápaví. :)
k-ooo-k
UŽIVATEL k-ooo-k - 17. 5. 2012, 7:31
Tuhle knížku jsme museli - povinně - přečíst už v 5. třídě na základce... To byl podle mě nesmysl, protože v 11ti letech člověk knížku pořádně nepochopí a hlavně nedocení. Ale od té doby se k Malému princi rád vracím. Krásná pohádka pro dospělé :-)
Endy8
UŽIVATEL Endy8 - 8. 5. 2012, 12:38
tahle knížka mě nijak nezaujala, upřímně se mi ani moc nelíbí. :) ale tak 100 lidí, 100 chutí že. :)
madsteve
UŽIVATEL madsteve - 3. 5. 2012, 13:45
Podle mne trošku přeceněná kniha :) ale tak, ne každému se líbí stejná věc :) Čte se rychle, člověk se i pousměje :) ale že by to bylo na 90%? :) Ne, to ne :)
optimistick
UŽIVATEL optimistick - 2. 2. 2012, 10:33
Prosím nakresli mi beránka ...nikdy člověk asi nezapomene, je to něco, co se stalo jeho snem .Možná jak už jiní psali lehce složité, ale tím více by se člověku mělo zalíbit. Může na to najít 50 pohledů a další den objeví i 51.pohled.
McFly
UŽIVATEL McFly - 3. 1. 2012, 18:41
některé části byly dost dobré, jiné dost nudné četl jsem ji dvakrát a to jen proto že je to v povinné četbě (nicméně to neznamená že bych ji jinak nikdy nečetl) a připadá mi to jako kniha pro malé děti, jistě ve skutečnosti je pro malé děti ale hodnotitelé a čtenáři z toho dělají něco víc.

Kniha má spoustu filozofických myšlenek v sobě, s některýma souhlasným, jiné mě vyloženě štvou a připadají naivní. Můžete si myslet že jsem tu knihu nepochopil, možné to je ale je tu typický problém - mám právo na svůj názor to, že se líbí ta kniha vám (ikdyž jste většina) neznamená že se musí líbit i mě.
Závěrem bych řekl že stojí za to tu knihu znát, přece jenom má jen 90 stran a spoustu obrázku tak sní ani neztratíte moc času a třeba se vám to bude někdy hodit - 3.5 - mé hodnocení

PS: když nad tím tak přemýslím tak má kritika vychází hlavně z těch pár částí které mě zcela znechucovaly - např. ta část kde pilot potřebuje vodu a princ se ptá proč, jestli si to dobře pomatuji
kostpropsa
UŽIVATEL kostpropsa - 2. 1. 2012, 16:28
Čtění Malého prince je vždy pohlazením na duši. Nejdůležitější věci na světě (přátelství, láska) jsou zde řečeny tak dětsky jednoduše a naivně, že je radost to číst. 100%
efa
UŽIVATEL efa - 2. 1. 2012, 10:57
Nádherný citlivý příběh o tom, jak je důležité "mít zodpovědnost" za to, co miluji. Jako dítě se mi příběh zdál velice nepochopitelný, myslím, že až dospělí čtenář pochopí, jaká moudrost se skrývá v tomto plně emotivním příběhu.
Riame
UŽIVATEL Riame - 29. 11. 2011, 21:18
Velmi, velmi zajímavé. Je velká chyba číst to dříve než v 15 letech. ... je potřeba přemýšlet, aby člověk pochopil!
Vladek
UŽIVATEL Vladek - 23. 11. 2011, 14:43
Rozhodně to není dětská knížka a jako povinná četba na základce je to také nesmysl, ale jinak za 95%.
Xytro
UŽIVATEL Xytro - 28. 10. 2011, 0:32
Pod závojem jednoduše psaných vět se skrývá moudrost pohledu Malého prince na svět. I věty, které se zpočátku zdají velice jednoduché, skrývají poselství, které nelze brát na lehkou váhu. Pro mne je kniha výčtem lidské malichernosti a je zároveň důkazem, že proti malichernosti a nedostatku inspirace lze bojovat i s jednoduchou dětskou fantazií a proto se obávám, že se vážnějším čtenářům bude nejspíše zdát lehce naivní. Nejlepší kapitoly byly pro mne s výhybkářem a s liškou, neboť obě krásně vystihují poselství knihy pro mne. Výborná kniha.
Bastera
UŽIVATEL Bastera - 17. 10. 2011, 16:18
Ano jak někteří říkají, možná v ní čtenáři našli více než tam autor vložil. Ale o tom to právě je, to je na ní právě to, co jí činí tak oblíbenou, že donutí čtenáře přemýšlet, vymýšlet, vnímat jinak i to co není. Myslím, že v dnešní chaotické době je to krásné odběhnutí :) Proto dávám pět hvězdiček, i když přiznám, že jako asi 12-letá jsem její oblibu také nechápala.
Pete.
UŽIVATEL Pete. - 11. 10. 2011, 16:15
Myšlenky dobrý, ale až moc jednoduše řečeno. Nevím, za 5 hvězdiček to není, dám přednost složitější knížce, ve které hraje roli psychologie, etika a podobný věci, ale tohle mi přijde jako soubor myšlenek, ke kterýmu je domyšlenej příběh s princem... Navíc je to krátké a celkem chápu, že to děti na střední čtou a mají hned jednu knížku do čtenářáku, za kterou je učitelka pochválí... Ale já dám přednost Wildeovi nebo Platónovi co se velkých myšlenek týče...
xcokolada
UŽIVATEL xcokolada - 29. 9. 2011, 11:18
úplně souhlasím s prvním místem mezi nejoblíbenějšími knihami!! přečetla jsem jí mnohokrát a stejně mě vždycky pohladí na duši..
VercisS
UŽIVATEL VercisS - 14. 9. 2011, 13:59
Dlouho jsem se chystala si Malého prince přečíst, ale pořád jsem to odkládala, ani nevím proč... Po přečtení jsem si uvědomila, jaké jsem měla mezery ve vzdělání :-) Knížka je opravdu krásná, je v ní plno věcí k zamyšlení, ač se tváří jako obyčejná pohádka, tak je plná hlubokých myšlenek. Možná i proto je dobře, že jsem si na ní tak dlouhou dobu počkala, člověk k ní prostě musí dozrát :-)
Tynina
UŽIVATEL Tynina - 11. 7. 2011, 22:08
Nejlepší z nejlepších. Neznám jinou knížku, která by způsobovala tolik úsměvů. Malý princ je okouzlující. Nenásilnost, pravda, láska a přátelství. Měla by být v povinné četbě! ;)
lenafajm
UŽIVATEL lenafajm - 9. 7. 2011, 22:11
Tato knížka je takovým pohlazením po duši. Čte se lehce a přitom je v ní tolik pravd, které však neplavou na povrchu a čtenář má možnost stále něco objevovat. Snad jakási filosofie, kterou mohou číst dospělí a poučit se, anebo ji čtou děti, které tuto knihu zase vnímají jinak. Roste s člověkem a já osobně se k ní určitě za pár let ráda vrátím.
Janinnaa
UŽIVATEL Janinnaa - 4. 7. 2011, 10:23
U dojemných knih slzy uroním, ale tahle na dojemnosti postavená nebyla a i tak mám ještě teď slzy na krajíčku. Asi jsem také nenašla veškerou tu filozofii, kterou tam autor vkládal a nebo taky nevkládal, nicméně tento příběh poukazuje na ty životně nejdůležitější hodnoty (láska, přátelství, ..), které často potlačujeme a sesazujeme z našich pomyslných žebříčků hodnot. Žádná kariéra, peníze - z toho nikdo nemůže mít nikdy radost, pokud to nebude mít s kým sdílet a proto láska a přátelství je to, o co bychom měli pečovat od zárodku až po skon jak nejvíce dokážeme.
goldik
UŽIVATEL goldik - 10. 6. 2011, 21:25
Dlouhá léta jsem tomuto příběhu nedokázala přijít na chuť a vyhýbala jsem se mu... Byl to jen smutný příběh a zváštním chlapci.
Ale když jsem jsem po spoustě let vzala tuto knihu do ruky, tak se předemnou rozprostřel neuvěřitelný příběh a hlavně obrovská míra poznání autora světa kolem sebe a hlavně základních životních pravd a moudrosti. Běžných a jednoduchých věcí, které jsou na první pohled všední a obyčejné, ale na druhý pohled člověk zjistí, že skrývají v sobě to nejdůležitější pro nás.
Není to jednoduchá kniha a člověk do ní buď doroste a nebo ne. Přirovnala bych tuto knihu k zenovým příběhům.
Banální a jednoduchý příběh obsahující skrytou moudrost.
Ale z vlastní zkušenosti vím, že to není kniha pro každého a neznamená není to tím, že ten koho kniha neosloví, by nebyl dost "intelektuáně na výši", než ten, kdo o ní básní.

Je to kniha mého srdce.
Není to jednoduchá kniha a vůbec to není kniha pro děti.
Je to náročná filosofie. Každá věta má svůj podtext. každá věta je filozofický zamyšlením.
Je to nádherná a náročná četba.
Yrra
UŽIVATEL Yrra - 31. 5. 2011, 0:09
Asi jsem jiný... Jinak si to nedovedu vysvětlit...
Ano je to kniha, která stojí za přečtení, ale nejoblíbenější rozhodně ne...
Možná jsem v tomto ohledu barbar, ale osobně si myslím, že čtenáři našli v této knize o mnoho více, než do ní sám autor vložil.
dishoa
UŽIVATEL dishoa - 18. 5. 2011, 14:36
Poselství v knížce je jen tak velké jaké doopravdy chceme a závisí na prožitých zkušenostech čtenáře. Velká chyba je, že hodně čtenářů přisuzuje dílu velké filozofické kvality jen proto, že to je názor většiny. Neříkám, že by byl Malý princ přeceňován. Je to krásný příběh poukazující nejen na rozdíly mezi dospělým a dítětem, spíš bych řekl, že to je jen podpůrný motiv. Jen mě bohužel neoslovil tolik, jako většinu. Možná napodruhé pochopím.
Lili95
UŽIVATEL Lili95 - 18. 5. 2011, 8:36
Namuluj mi beránka mě naprosto dostalo, několik lidí tvrdí že z knihy nic nemají, ale je to podle mě jen a jen proto, že dostatečně nechápou její poselství, myslím že tato jedinečná kniha sice nepatří do knihovny malých dětí, ale každý člověk od určitého věku by měl jeden výtisk vlastnit
gootter
UŽIVATEL gootter - 4. 5. 2011, 20:02
No... žádné poselství nevidím. Knížka je pro mne... jak bych to řek, nezáživná, nudná, v jistých chvílích i hodně naivní... prostě "o ničem"... bude to asi tím, že teprve vycházím základku... ale vůbec se mi nezdá, že ji vůbec kdy pochopím... možná ano, možná ne... :-)
La Fiera
UŽIVATEL La Fiera - 1. 5. 2011, 11:29
Když jsem se tuhle knížku pokoušela poprvé přečíst, bylo mi 7 a nijak mě neoslovila, a proto jsem ji nedočetla. Ale o pár let později jsem se k ní vrátila. A oblíbila si ji. Často se k ní vracím. Je to pro mě jedna z nejdokonalejších knížek objevujících se v seznamech povinné četby, ze které si může člověk i něco odnést.
To
UŽIVATEL To - 31. 3. 2011, 16:37
Tato knížka je jako žena. Navenek krásná, a uvnitř ještě krásnější.
Je v ní tolik myšlenek, že snad každý si z ní musí něco odnést.
Ps: Také mám svou Květinu

---------------------

Cituji jednoho starého muže: " Když jsem si jako dítě přečetl tuto knihu, řekl jsem si, že se nikdy nechci stát dospělým. " A tak se stalo...Já si říkám to samé
Skautka
UŽIVATEL Skautka - 22. 3. 2011, 17:21
Nádherný příběh =). Antoine de Saint-Exupéry jakoby psal příběh svého života, což asi většina z Vás ví, že opravdu letěl letounem a ted se sním zřítil. Velice dojemný příběh skutečného prince =). Tato postavička na mě tak zapůsobila, že se k téhle knize velice ráda vracím. Odvážný pohled na svět dospělých ze světa dětí.
NikiNiki
UŽIVATEL NikiNiki - 6. 3. 2011, 11:10
Já jsem toho názoru, že ač je to knížka pěkná a opravdu milá a líbila se mi, není to ani zdaleka takové terno, jak jsem si myslela z vyprávění druhých.
MAIKI
UŽIVATEL MAIKI - 15. 2. 2011, 11:49
V dětství jsem tuto knihu nečetl, až teď a je opravdu skvělá! Je to dobře napsané a po přečtení máte takový dobrý pocit nebo jak bych to nazval.Jak po shlednutí filmu Život Briana.
papanicko
UŽIVATEL papanicko - 14. 2. 2011, 15:05
Danča K: Chápu, že pokud jseš na základce, že tě Malý princ asi moc nebavil a neoslnil... Je pravda, že to opravdu není knížka pro děti, ale jsem přesvědčená, že až se k téhle knížce vrátíš, budeš překvapená, kolik tam toho najdeš! Je to kouzelné. :) Uvidíš...
Danča K
UŽIVATEL Danča K - 7. 2. 2011, 16:25
Asi to bude tím, ře jsem ješťě na ZŠ a tak ji nedokážu ocenit a žádný to vaše "poselství" tam fakt nevidim. Třeba časem změnim názor, ale teď mi to přijde opravdu jako nuda. Četla jsem ji na dovolený a musela jsem se překonávat, abych to dočetla. Myslim, že jsem to dočítala jenom protože ostatní knížky¨, které jsem si tam vzala, už jsem přečetla. Omlouvám se těm, kterým se tak nížka líbila, ale mě to přijde jako nuda!
Netshe
UŽIVATEL Netshe - 31. 1. 2011, 20:04
knizku sem cetla asi 3x z toho 2x jako povinnou cetbu..pri prvnim cteni jeste na ZS jsem ji nedokazala ocenit nevidela jsem v ni zadne poselstvi cim vickrat ji ctu tim vic se mi libi pokazdy v ni najdu dalsi a dalsi zajimavou myslenku, nad kterou stale musim premyslet...vyborna knizka...
Claudia
UŽIVATEL Claudia - 8. 1. 2011, 12:05
Klasika, do které se člověk nemůže platonicky nezamilovat :) Knížka mého dětství, jíž jsem porozuměla až dodatečně po mnoha letech. Určitě ne knížka pro děti, které by mohly být nešťastné ze symbolického pojetí závěru.
Fortune
UŽIVATEL Fortune - 11. 11. 2010, 19:25
Člověk ji nemusí mít rád, ale každý by si tuhle knížku měl aspoň jednou v životě přečíst. Ti, které nezaujme, si můžou říct, že to aspoň zkusili, a ti ostatní v ní najdou kousek něčeho milého a krásného, co jim už nikdy nikdo nevezme. Kdysi jsem někde četla, že život se dělí na dobu před Malým princem a po jeho přečtení. Věřím, že pro mnoho lidí to tak skutečně je.
sheinee
UŽIVATEL sheinee - 5. 11. 2010, 8:45
Tuto knuhu jsem četla několikrát, ale až teď s přibývajícím věkem v ní nacházím tu krásu kterou jsem před tím neviděla nebo viděla jen částečně. Moudra do ní vložená mi nepřipadají jako rádo by fylozofické kecy a konec knihy je velice dojemný - jak napsala ZELVICKA: A poslední stránky tý knížky jsou úplně rozpitý od těch lidí, co u toho pláčou.
kapotka
UŽIVATEL kapotka - 21. 9. 2010, 17:46
Kniha, která nikdy neomrzí. Od dětství až ke stáří. Představte si, že dětskou knihu předčítáte 19leté dívce a ta u ní pláče dojetím. To je Malý Princ.
Gonzal
UŽIVATEL Gonzal - 11. 8. 2010, 22:30
Opravdu úžasná knížka. Pokaždé když ji čtu, nacházím v ní stále nové a nové myšlenky.... :)Spousta lidí ji nemá rádo - asi ji totiž úplně nechápou. Já se ale řadím k těm, kteří ji milují a vždycky budou... ;)
blanka5883
UŽIVATEL blanka5883 - 2. 7. 2010, 10:22
Úžásná kniha. Běžně tenhle druh čtiva moc nevyhledávám, ale to, že jsem Malého prince nebudu nikdy litovat.
Exupéry Vás vtáhne do reje myšlenek a představ a nepustí, dokud knihu nedočtete do konce.
Shamus
UŽIVATEL Shamus - 27. 6. 2010, 23:52
Myslím, že tohle je typický případ, kdy je vcelku jedno, v jakém věku po téhle knize sáhnete. Dokáže něco dát jak dítěti, ve kterém vyvolá některé základní životní otázky, které tak obvykle děti zajímají, tak i člověku v pokročilém věku, který v díle hledá spíše tu svou životní filozofii a moudro. Nádhera, krása, skvost.
Kavischka
UŽIVATEL Kavischka - 27. 6. 2010, 14:48
O knize slyšel snad každý, já osobně po ní sáhla až později, ale vím jistě, že se k ní budu vracet. Je zvláštní, jak opěvujeme myšlenky, které by pro nás měly být tak samozřejmé... Smekám:)
Natsumi
UŽIVATEL Natsumi - 27. 5. 2010, 17:19
Strašně nádherná knížka. Myslím, že asi jediná, která mě dohnala skoro až k slzám. A to jsem ji četla asi v 16-ti. Asi ve druhé třídě mě sice úryvek o beránkovi v čítance noc nezaujal, ale když jsem si později ke knížce našla náhodou cestu neměla jsem slov
mk-dl
UŽIVATEL mk-dl - 27. 5. 2010, 13:59
Jde o filozofickou pohádku,prvně jsem ji četla v pěti letech. Pro mě je to naprosto nejlepší kniha. Navíc autor si ji sám ilustroval. Rovněž musíte přihlédnout k době, kdy ji psal.
hann
UŽIVATEL hann - 15. 3. 2010, 14:05
Každý si z ní odnese něco jiného. Krása, něžnost, dětská nevinnost.
jufonka
UŽIVATEL jufonka - 1. 3. 2010, 0:53
Očividně mám jiný názor než většina čtenářů, ale já tuhle knihu opravdu ráda nemám. Rádoby filosofické kecy, které mají hrát na srdce...přijde mi to celý jakoby vykalkulovaný. Ne, opravdu tuhle knihu ráda nemám!
bsimsova
UŽIVATEL bsimsova - 20. 2. 2010, 11:43
Kniha, která donití se zamyslet, myšlenky v ní jsou krásné. Forma, kterou jsou ale tyto myšlenky podány mi moc nevyhovují. Možná je to mým příliš "dospěláckým" myšlením, ale některé pasáže knihy mě nudily.
nicky
UŽIVATEL nicky - 4. 2. 2010, 21:55
Není pro děti. A je krásná a smutná. Někdy nechci být dospělá (ne že bych už byla...).
Diesi
UŽIVATEL Diesi - 16. 1. 2010, 12:59
Knížka, která rozhodně není pro děti, protože těm musí přijít úplně obyčejná. Krásné dílo o tom, jak velký a smutný rozdíl je mezi dítětem a dospělým.
hortik93
UŽIVATEL hortik93 - 2. 1. 2010, 14:00
"Vše důležité je očím neviditelné." Tuto knihu osobně považuji za jedno z nejpovedenějších děl vůbec. V této krátké knížečce, spolu s pěknými ilustracemi, se nachází moudrost snad v každé větě. Exuperyho filosofické úvahy nenechají nikoho klidným a stanou se srdeční záležitostí. :)