Originální název: The Venetian

BB art - 2004
ISBN: 978-80-7257-578-7

BB art (2004) 978-80-7257-578-7 360
BB art (2001)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1983)

Jeden z nejvýznamnějších současných specialistů na životopisný román dal svému dílu výstižný název: renesanční malíř Tizian z Benátek, kterým zůstal věrný celý život, ovlivnil umění Evropy. Celou ji sjezdil, přátelil se s panovníky, avšak duchem zůstal vždy s rodným městem - barvitost Weissova líčení doby si nezadá s Tizianovými plátny. (Založil/a: syl)

David Weiss David Weiss
*??.??.1909 - †29.11.2002

CarolineS
  12. 9. 2012, 19:14
Nevěřím, že David Weiss nežil v tom 16. století v Benátkách.. Jak by jinak mohl tak detailně popsat Tizianův život!? Ano, samozřejmě, že kniha není založena na faktech, ale minimálně tak působí. Poté, co jsem viděla Tizianův obraz Bacchus a Ariadna v londýnské National Gallery, byl prožitek z knihy ještě silnější.
Princ Eugen
  26. 10. 2011, 12:27
Věta přací: Kéž by bylo více životopisů psáno v Ich formě! Spolu s Já, Claudius je tohle styl díla, který by měl vyznávat každý autor biografie. Vždyť se to tak dobře čte!!
Lucia LuLu Gadušová
  15. 6. 2016, 9:46
Citát, ktorý vystihuje celý Tizianov život: "Jestliže maluji, myslím. Jestliže maluji, cítím. Jestliže maluji, dýchám. Jestliže maluji, žiji. Jestliže maluji, jsem."
Krásna kniha! Jediné, čo pri tejto knihe ľutujem, že už som na konci a závidím všetkým, ktorí sú na prvých stránkach. :D
kvetina
  2. 5. 2015, 0:54
Mela jsem cest poznat pana Weisse osobne I jeho manzelku a knihu Benatcan publikovanou v cestine mi sam pujcil. Byli to dva neuveritelne skromni lide......dodnes si pamatuji jak vesel do recepce v ubytovacim zarizeni v Londyne a nekde se dozvedel, ze jsem z Cech a pak vytahl tu knihu...byl uz hodne stary, mel dloube vlasy a s manzelkou se drzeli za ruce.....a vim, ze se narodil 12.6 jako muj syn. Castokrat si na nej vzpomenu...ta kniha je skvost.