Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Rytíři krále Artuše

50%
3 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Rytíři krále Artuše Originální název: Rytíři krále Artuše

Nejnovější vydání:
Fénix - 1992
ISBN: 80-85 245-05-1
Počet stránek: 248
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fénix (1992) 80-85 245-05-1 248

Kniha Rytíři krále Artuše je rozdělena na 20 vyprávění. Začíná Trójskou válkou, při níž se stane uprchlíkem před Řeky Aeneas, zakladatel Římského národa. V tomto příběhu se také dovídáme, že i jeho pravnuk Brutus po sudbě Řeckých bohů zakusil útrapy vyhnance, protože při lovu nešťastnou náhodou zabil šípem svého otce Silviuse, Římského krále.
Další povídky vyprávějí o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu, kteří zde popisují své zážitky ze života, různých bitev a tažení.
Další povídky vypráví, jak se objevil čaroděj Merlin a jak prorokoval své první proroctví, že se narodí mladý šlechtic Artuš, a že se stane králem. Nikdo mu z počátku nevěřil, ale potom co se některá proroctví vyplnila, mu lidé začínali věřit. Potom, co se dostal Artuš na trůn a získal magický meč Excalibur, se snažil podle proroctví čaroděje Merlina postavit hrad Kamelot a v něm bájný kulatý stůl. Poté co postavil hrad a nechal vytesat kulatý stůl, se bál, aby se nevyplnila poslední věštba čaroděje Merlina, ve které se pravilo, že se nepohodne s rytířem Lancelotem, který odjede se svými vojsky zpátky do Bendwicku. Věštba se vyplnila a Rytíř Lancelot opravdu odjel. Král se na Lancelota zlobil, a proto vyjel s vojskem dobít Bendwick. Bendwick však byla nedobytná pevnost. Ani po měsíci se králi pevnost nepodařilo dobít. Králi se doneslo, že mezitím co válčí s Lancelotem, mu rytíř kulatého stolu Mordred zabral celou Anglii. Král nemeškal a vyjel zachránit svou zemi. Když po 2dnech narazil na vojenskou posádku, snažil se s ní vyjednávat. Vyjednávání se mu nepodařilo, a tak došlo k bitvě, v níž král Artuš zemřel při boji s rytířem Mordredem. (Založil/a: Czech13)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VerenaLord
40% 40% 40% 40% 40%
  30. 1. 2013, 12:34
Historické dějiny vyprávěné formou příjemných příběhů. Asi nejlepší částí je vyprávění o králi Artušovi, i když je jasné, že příběhy nejsou zcela pravdivé.