Pražské pověsti

Erika - 1995
ISBN: 80-7190-060-5

Erika (1995) 80-7190-060-5 211

Ilustrace: Vítězslava Klimtová
Ač pověsti Popelky Biliánové znějí velmi lidově, a ona sama věřila, že jejich původ je v lidové slovesnosti, většina příběhů jsou výplody fantazie barokních spisovatelů ze 17. a 18. stol. Zkazky mající skutečně originální původ jsou ty, jež vysvětlují např. nezvyklá místní jména nebo rozvíjejí skutečnou historickou událost. Avšak čtení těchto příběhů může poskytnout zajímavý pohled na starou Prahu a dnes už jsou Pražské pověsti nedílnou součástí místní mytologie. (Založil/a: alena.marie)

alena.marie
  4. 10. 2011, 9:00
Tuhle knížku jsem si léty hrozně oblíbila. Jsou v ní zajímavé informace i o umístění domů a vůbec o stavbě města v dobách dávno minulých. Čtení je sice trochu náročné, takové lehce kostrbaté se spoustou detailů a dat, ale přesto je příjemné. Mimo jiné jsou velkým bonusem i ilustrace Vítězslavy Klimtové, které dílo krásně zpříjemňují. =)