Fragment

Originální název: Fragment

Plejáda - 2009
ISBN: 978-80-87374-00-9

Plejáda (2009) 978-80-87374-00-9 216

Příběh začíná prologem, jenž se odehrál v roce 1791; tehdy jedna z lodí pátrající po vzbouřencích z legendární lodi Bounty narazila na osamocený ostrov v jižním Pacifiku a členové posádky ke svému nemilému překvapení zjistili, že na něm žije cosi velice nebezpečného; námořníci vysazeni na břeh byli do jednoho během několika minut mrtví. Vzápětí se ocitáme v současnosti - k ostrovu připlouvá loď Trident, která má za úkol nalézt a natočit pro televizní program zajímavé formy života na odlehlých ostrovech, a veze na palubě skupinku vědců různých oborů. První setkání s ostrovem končí katastrofálně - několik lidí je v mžiku zabito a sežráno prapodivnými dravými bytostmi, a to přímo před kamerami, které točí pro živé vysílání. To samozřejmě vyvolá náležitý rozruch, všichni se ale domnívají, že se jedná o nahraný podvod. Ti, kterým se podařilo uniknout, se snaží zorganizovat další výpravu, která by ostrov blíže prozkoumala…. Nenechte si ujít to nejlepší od dob Jurského parku a seriálu Ztraceni!

Autor Warren Fahy v knize Fragment předkládá fantastickou směsici vědecky pojatého líčení, naprosté fikce a napínavého dobrodružného románu. (Založil/a: illy)

illy
  7. 3. 2012, 13:07
Četli jste První planetu smrti od H. Harrisona? Tohle se vám bude líbit. Kdo má rád (pseudo)vědecké alternativy, akci a monstermovies bude nadšen. Celou dobu jsem si říkal že přesně tak bych si představoval sci-fi horor japonské produkce. Béčkový. Navštivte při četbě i http://www.warrenfahy.com/, kde je prima obrázková galerie ostrovní fauny a info že se filmové zpracování opravdu chystá! Uvidíme v roce 2013.....
adevr
  27. 9. 2014, 15:57
Tahle knížka mne docela chytla, a souhlasím s přirovnáním k Planetě smrti... Docela mě pak ale udivilo, když jsem ji zahlédl jednou v Levných knihách, takže ji asi čtenáři holt hned neobjevili. Všechno je prostě o reklamě.