Jidášův kmen

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-651-3

BB art (2009) 978-80-7381-651-3 444
BB art (2008) 978-80-7381-347-5 444

Děsivý příběh o prastaré hrozbě, která znovu povstává, aby zaplavila moderní svět a o zoufalé naději, která je ukryta na nejpřekvapivějším místě ze všech: v jazyce andělů. Z hlubin Indického oceánu se vynoří hrozivá epidemie, aby zničila lidstvo - neznámá, neporazitelná a smrtící choroba, která je však pouhou předzvěstí záhuby, jež má následovat. Na palubě zábavní jachty proměněné v provizorní nemocnici pátrají agenti tajné organizace SIGMA Force - po odpovědích na otázky kolem pohromy, jež se náhle objevila na světle světa. (Založil/a: skjaninka)

achilles
  7. 8. 2015, 14:27
Ačkoliv kniha je opravdu plná zvratů a zajímavostí z oblasti historie (Marco Polo), geografie či biochemie a je i napínavá, tak ji nemohu hodnotit vysoko. Je to taková pohádka. Darebáci umřeli, kladní hrdinové přežili, ačkoliv vše hrálo proti nim. Nevím, dočetl jsem ji z povinnosti a ty akční popisy mě nudily. Největší zásek autora je v postavách rodičů Graye, takoví důchodci supermani.
Pend
  28. 10. 2016, 7:04
Dobře napsané pokračovaní, příběh je akční, hrdninové opět téměř nezranitelní, padouši jsou všehoschopní. Trochu to zavání vykrádáním Bondovek, Indiana Jonesů...Rollins rozhodně ví, jak si udržet přízeň svých čtenářů.
VenDulin85
  4. 7. 2015, 15:25
Uf, opět neskutečná jízda, při které odsunete všechny činnosti, které nejsou nezbytné nutné. Přesto jsem při čtení Rollinsovi bezpočtukrát nadávala, protože zde sledujeme několik velmi napínavých front, kde jde všude o kejhák a po třech předchozích dílech vám všechny postavy přirostou k srdci tak, že se až děsíte: napadne ho některou z nich zabít??
Dávám plný počet, protože je mi tento styl velmi blízký, ale zároveň cítím, že už trochu víc tlačil na pilu a tím, jak v závěru natáhl čtenáře na skřipec, oslabil jinak nádherné (a samozřejmě i filozofické) rozuzlení nebezpečného Jidášova kmene.
Krom všech nádher, skvěle popsaných postav a lokalit oceňuji Rollinsův závěr, kde uvádí, která fakta jsou skutečná: čtenář se díky němu vzdělává, i když to původně neměl v úmyslu ;-).
Ps: dočetla jsem symbolicky (a bez úmyslu) 4.7., na Den nezávislosti, kterým téměř román začíná, good.
Orina
  16. 7. 2015, 12:46
Což o to, napínavé to skutečně bylo, ALE...... Vůbec by neškodilo, kdyby se Rollins držel trochu více při zemi, aby měl člověk pocit, že čte thriller a ne sci-fi.
andilek666
  11. 10. 2012, 1:04
Byla to má první a zatím i poslední kniha od Rollinse... Ne, že by se mi nelíbila, jen jsem se zatím k dalším jeho dílům nedostala... =o) Jinak se mi moc líbila, příběh celou dobu krásně ubíhal až k napínavému konci =o)
aceCZ
  15. 5. 2010, 21:02
V pořadí čtvrtý román o SIGMA FORCE
Opět zajímavá kniha, která se dotýká tématu epidemie neznámé nemoci. V dnešní době velice aktuální téma, když se rozhlédnete kolik nemocí na nás ze všech různých koutů světa útočí. Velmi napínavé čtení a opět - přečteno JEDNÍM DECHEM. Jinak to ani není možné.
lada_c
  17. 2. 2013, 13:07
uz je to pa let zpatky, co jsem to cetla, ale pamatuju si, ze ten konec me strasne zklamal. po tak napinavym pribehu a velkym ocekavani jsem byla fakt zklamana, ptz me to prislo, jakoby sam autor nevedel, jak to zakoncit.