Blanka Matragi

Blanka Matragi Originální název: Blanka Matragi

Nakladatelství Lidové noviny - 2006
ISBN: 80-7106-791-1

Nakladatelství Lidové noviny (2006) 80-7106-791-1 260

Třináct kapitol životního příběhu Blanky Matragi mění v rychlých střizích své „kulisy“: od rodné Světlé nad Sázavou, přes Vysokou školu umělecko-průmyslovou, až po roky v Libanonu, kam odešla za svým mužem Makramem. Autorka barvitě líčí drsná léta libanonské války, během níž v centru Bejrútu odvážně otevřela svůj salon haute couture, úspěch u zdejší zhýčkané klientely, počátky kontaktů s Perským zálivem i svůj vstup do prvního královského paláce.
(zdroj: NLN) (Založil/a: Fabienne)

marta-b
  30. 5. 2016, 16:26
Líbí se mi tvorba Blanky Matragi a zajímalo mě, jak se k tomu dostala. Proto jsem se s nadšením pustila do knížky, ale na té mě nebavila jedna věc - to, že je to celé nejspíš psané pro překlady do cizích jazyků, protože autorka opravdu polopaticky vystvětluje, jak tu kdysi nebyly žádné módní kousky ani z čeho šít a že když chtěl někdo mít něco originálního, musel sednout k šicímu stroji a ušít si model třeba z ubrusu. Vím, že to tak skutečně bylo, ale je to jedno velké klišé. Proto mě knížka bohužel přestala poměrně brzy bavit.
felisr
  28. 9. 2016, 16:33
Dnes světoznámá módní návrhářka nám dovolí nahlédnout pod pokličku módy a její tvorby od zhruba osmdesátých let až téměř do současnosti. Knihu vřele doporučuji těm, kdo měli možnost shlédnout její práci v Obecním domě či jinde. Kniha není jen o odívání, je v ní spousta zajímavých informací i životě v Libanonu tehdy i dnes.
Mabell
  6. 3. 2014, 18:02
Knížka se mi moc líbila, chytlavě napsaná. Pomohla mi utvořit si obrázek, jak to asi chodí v oné branži. Moc zajímavé, dle mého názoru o malinko lepší než druhý díl :)