Fantom Hlubin

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-481-6

BB art (2009) 978-80-7381-481-6 359

Svět nad hladinou je v plamenech V ten den se všechno navždy změnilo První zatmění slunce v novém tisíciletí vrhá na Zemi temný stín. Vzápětí udeří katastrofa V ten den bylo zahájeno odpočítávání Sluneční aktivita vyvolala sérii kolosálních přírodních pohrom: zemětřesení a požárů. Počet mrtvých stoupá nepředstavitelnou rychlostí. A uprostřed chaosu zmizí z oblohy Air Force One s prezidentem na palubě. V moři je skryto tajemství Bývalý příslušník jednotky SEAL Jack Kirkland nachází po vynoření z podmořského průzkumu potopeného vraku okolní svět v plamenech a Spojené státy na pokraji jaderné apokalypsy. Kirkland se na palubě své oceánské výzkumné lodi Deep Fathom vydává na zoufalou misi, která ho přivede k ohromujícímu objevu hluboko pod hladinou. Na světlo světa totiž byla vynesena ničivá tajemství a síly, jež nedokázaly zkrotit ani dávné civilizace - a tato moc nyní ovlivňuje svět, který překotně směřuje k sebezničení. (Založil/a: skjaninka)

Pend
  12. 1. 2013, 5:48
Podmořské dobrodružství se změní v boj o záchranu lidstva. Do toho válka mezi USA a Čínou, jedna osobní msta + jeden začínající románek. A na konci už je z toho scifi. Ale dobře se četla.
onde
  10. 10. 2016, 10:17
Toto je moje několikátá kniha od Jamese Rollinse. Je pravda, že všechny Rollinsovy knihy jsou přitažené za vlasy, nicméně však skvěle naplňují podstatu vědecko-fantastických románů, čili sci-fi, a takto k nim i musíme přistupovat. Dle mého názoru se tato kniha nijak výrazně neliší od jiných Rollinsových knih a četla se mi lépe, než třeba Ledový ostrov, do kterého jsem dával větší naděje. Děj má spád, dynamiku, dobře vykreslené hrdiny, čtivé dialogy. Kdo nehledá literární orgasmus s jambickým pentametrem, ale pouhé dobrodružné oddychové čtení pro volné chvíle, tomu bych knihu doporučil. Za mě 4 hvězdičky, Rollinsovy knihy mám prostě rád, i když příběhem nebývají moc reálné, rozhodně jsou velmi čtivé.
HáTa94
  28. 7. 2015, 21:05
Z této knihy jsem měla rozporuplné pocity. Některé části se mi líbily více, některé méně. Příběhu jsem tolik nevěřila. Každopádně se mi líbila asi víc, než kniha Pohřbeno v hlubinách.
sanctipetri
  21. 7. 2013, 10:47
Literárně velmi špatné, příběhem nevěrohodné. Zde by hodnocení mohlo končit, ovšem požadováno je alespoň 100 znaků...