Podzemní říše

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-840-1

BB art (2010) 978-80-7381-840-1 375
BB art (2005) 80-7341-546-1 375

Kdo by nepocítil mrazení v zádech při představě, že se ztratil v trvalé temnotě, ve které může na každém kroku čekat smrt nebo zranění? Kde vás cosi stopuje podle pachu vydávaného vlastním strachem? Slyšíte, jak za vámi něco dýchá, slyšíte skřípot čelistí. Co uděláte? Ve svém prvním románu Podzemní říše jsem chtěl spojit své znalosti z evoluční biologie a zájem o průzkum jeskyní, abych stvořil svět, ukrytý hluboko pod antarktickým ledem a zavedl vás do podzemní říše, jakou ještě nikdy nikdo neviděl, kde za každým rohem číhá nebezpečí a každý krok může být vaším posledním. Na své odhalení tam čeká tajemství, starší než lidstvo samo. Popadněte tedy ruční svítilnu, zkontrolujte baterie a následujte mě dolů... do světa v podzemí. Dobrodružství čeká! (Založil/a: skjaninka)

Elleyne
  29. 7. 2014, 1:14
Tak zase další zajímavé téma od Rollinse. A rozhodně zajímavé. Možná podzemní civilizace v Antakrditě. Líbilo se mi, jak na do sebe všechno krásně zapadlo. Na můj vkus možná tentokrát až příliš bojových scén.
nečik
  26. 8. 2011, 11:42
Kniha sama o sobě je celkem poutavá. Hlavní myšlenka - objev neznámé inteligentní rasy pod ledovým příkrovem Antarktidy je opravdu originální. Rollins používá šablonu z románu Ztracený svět a celkem úspěšně kopíruje téma "oživlých zkamenělin" do svého podzemního světa. Nejsem sice žádný odborník ale myslím si, že celkem přesvědčivě použil ve své knize nemnohé vědecké poznatky.
Ovšem jedna věc mi celkem vadí. A to je napětí. První třetina knihy je dějově velmi podmanivá. Ale zbytek knihy už jsem musel dočíst jen z povinnosti. Rollins byl v mnoha situacích až okatě předvídatelný. Jím vytvořené napětí tak ztrácelo svůj účel.
Hedgehog
  16. 9. 2013, 18:29
Moje první setkání s Rollinsem a nestačil jsem zírat. Knihu jsem si užil od začátku do konce. V poslední fázi napětí trošku ztrácí spád, přesto to byla stále velká zábava. Popusťte uzdu fantazii, ignorujte Vernovu Cestu do středu země a bavte se.
clotho
  9. 2. 2011, 17:14
Z mé strany velké zklamání. Předtím jsem četla Amazonii a tahle knížka byla do puntíku stejná! Postavy měly akorát jiná jména a prostředí pralesa bylo vyměněno za podzemí. Sice je to čtivá knížka, ale potřebuju hlavně nějaké překvapení :(
aceCZ
  15. 5. 2010, 14:51
Moje úplně první setkání s Rollinsem. Přečteno jedním dechem, příběh má skvělý spád. Kniha nemá chybu. Díky této knize již vlastním téměř všechny knihy od tohoto autora.
VA
  22. 1. 2011, 10:21
Těšil jsem se na tuto knihu a byl jsem na ni hodně zvědavý, ale tak trochu mě zklamala. Příběh začíná poměrně zdařile, ale objevují se v něm věci, které jsou tak nějak přitažené za vlasy. Z tohoto tématu se opravdu dalo získat více, jak ostatně taky píše uživatel SANTINO.
Liwilterhage
  5. 6. 2011, 13:32
Byla jsem skutečně zvědavá na tohoto autora a jeho tvorbu, neboť mi byl vřele doporučen. Možná jsem udělala chybu, když jsem sáhla po jeho první knize. Musím konstatovat, že mě více kniha zklamala než nadchla a moc se mi nechce do četby dalších jeho knih. Mám ráda, pokud mě kniha nutí číst dál a dál a nemohu se od ní pomalu ani odtrhnout.Bohužel u této knihy, jsem si nebyla jista, jestli ji vůbec dočtu. Děj mi nepřipadal moc originální, již dříve jsem se setkala s podobným dějem, který se lišil jen v odlišném prostředí a jiném pojmenování osob a příšer. Také mi zde chyběla větší charakteristika osobností hlavních hrdinů a více propracovanější konec s nějakým překvapením.
Santino
  15. 10. 2010, 21:18
Tak tohle bylo těžké zklamání. Tolik chvály jsem snad na žádnou jinou knihu ještě neslyšel a bohužel musím napsat, že se z daného tématu a nápadu dalo vytáhnout mnohem víc. Bohužel jsem se při čtení opravdu nudil, bylo mi ale líto to vzdát. Závěr trochu můj dojem napravuje, i přesto průměr. Nechápu hodnocení ostatních.
HáTa94
  28. 7. 2015, 20:16
Podzemní říše byla první knihou, kterou jsem od Rollinse četla. Než jsem se rozhoupala a pustila se do čtení jeho knih, tak to chvíli trvalo, protože mě nikdy tento typ knih nebavil. Po přečtení Podzemní říše jsem zcela změnila názor. Zhltla jsem ji během dvou dnů, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě dostává plný počet bodů.