Kníže lyriků, básník pro všechny

Kníže lyriků, básník pro všechny

Nezjištěno / Jiné - 2001
ISBN: 80-86149-22-6

Nezjištěno / Jiné (2001) 80-86149-22-6 78

Kniha básní nejpopulárnějšího moderního básníka Arábie. Jako novátor arabské poezie psal volným veršem a velmi prostým, jasným, průzračným jazykem, očištěným od jinotajů a složitých forem, typických pro klasickou arabskou poezii. Dotýká se nejrůznějších témat, politiku nevyjímaje, avšak převážná část jeho poezie je lyrická.

Nakladatel: Dar Ibn Rushd (Založil/a: Clareee)

Myrddin33
  21. 4. 2014, 17:47
Mé hodnocení je spíše tak tři a půl. Nemohu říci, že bych byl příliš nadšený nebo naopak zklamaný. Kabbáního poezie není úplně můj šálek čaje, mám raději starší arabskou a perskou poezii. Ale například básně "realistická báseň" a "bezruký" se mi velmi líbili a báseň "miluji tě" mě dokonce upřímně rozesmála (uvedený kontrast Antara a Michaela Jacksona je opravdu nečekaný).
Rozhodně je nepopiratelným faktem, že Kabbání velmi zajímavě popisuje lásku k ženám (a k vlasti, což je pochopitelným faktem u arabského básníka).