Mapa z kostí

ISBN: 978-80-7507-022-7

BB art (2014) 978-80-7507-022-7 432
BB art (2010) 978-80-7381-747-3 430
BB art (2006) 80-7341-903-3 430

Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět. Vatikán je vzhůru nohama a vyšetřováním je pověřena poručice Rachel Veronová od římských karabiniérů. Žádná obyčejná policejní organizace ale nemůže vyřešit bizarní krádež a krveprolití, k němuž došlo, a do hry je povolána Sigma Force elitní tajné oddělení amerického ministerstva obrany pod vedením Graysona Pierce. Pierce, který je v Sigmě nový, sestaví tým vědců a pracovníků Zvláštních sil, který má odhalit tajemství obestírající uloupené kosti. Společně se pak vydávají na klikatou pouť labyrintem vodítek a temných odhalení, která je přivedou k Sedmi divům světa a nakonec až na práh mystického a děsivého Dračího dvoru. Starobylé a tejné bratrstvo alchymistů a vrahů, mistrů Dračího dvoru, plánuje s pomocí posvátných relikvií změnit budoucnost lidstva tak ničivým způsobem, jaký si mohou přát jen ti nejšílenější fanatici a nedopustí, aby cokoliv nebo kdokoliv křížil jejich úmysly. Pierce, Veronová a celý tým Sigmy je náhle stejně tak kořistí jako lovcem a všichni jsou nuceni využít veškerých svých dovedností, aby přežili a dostali se po stopě kostí až ke konečné konfrontaci mezi temnotou a světlem na zapomenutém místě dějin, kde se věda a náboženství spojují, aby rozpoutaly hrůzy, jaké nikdo neviděl od samotného počátku času. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  23. 12. 2011, 14:57
Čtivý kýč. První polovinou proběhnou hrdinové v poklusu a vyhýbají se smrtelným nebezpečím. Druhá polovina je pozvolnější, ale smrtonosné pasti jsou stále nebezpečnější, přesto všichni vyváznou životem, jen se ztrátou jedné končetiny.
Pend
  28. 10. 2016, 6:59
Asi už jsem na podobné tituly zestárl. Hrdinové jsou prakticky nezranitelní, zachraňují svět, padouchové mají informace z těch nejvyšších míst. Kniha se navíc bere celkem vážně. Nejhorší je, že se to pěkně čte...
Laponka
  4. 3. 2011, 20:29
Naprosto super kniha, která má zajímavý a dechberoucí děj. Příběh rychle ubíhá a nejsou zde žádné "nudné" prodlevy;) Už se těším na další příběhy Sigma force:)
calamity-jane
  3. 10. 2016, 6:49
Dobrá oddechovka. První půlka velmi akční a tedy i velmi čtivá, ta druhá již byla rozvláčnější a moc mě nebavila, každopádně mě zajímalo jak to dopadne a jestli všichni přežijí. V jistém směru trochu připomínala některá díla Dana Browna.
nečik
  11. 10. 2011, 8:10
Po Amazonii je to pro mě druhá nejlepší kniha od Rollinse. Trochu mi připomíná Šifru mistra Leonarda. Skvělé čtení.
honzajh
  15. 1. 2013, 13:21
Je to čtivá knížka s dobrým dějem, ale té knížce něco prostě chybí.....ale jak jsem řekl za čtivost a děj dávám 4 hvězdičky.
aceCZ
  15. 5. 2010, 14:50
V pořadí druhá kniha o SIGMA FORCE
Skvělý příběh, já jsem se k autorovi dostal jen náhodou a knihy o Sigma Force jsem nečetl chronologicky za sebou, ale i tak jsem si tuto knihu náramně užíval. Grey Pierce je machr a James Rollins svělý spisovatel - rozhodně doporučuji!!
paja777
  12. 7. 2012, 13:27
Opravdu nechápu, kde kniha vzala tak vysoké hodnocení. Osobně bych nedala víc než 50%. VELMI dlouho trvá, než to začne být aspoň trochu zajímavé a napínavé. Zlí umírají po desítkách, ale hlavní hrdinové jsou nezranitelní. Románek mezi dvěma hlavními hrdiny mi do toho prostě nějak nezapadal. Kýč. Kniha se mi nelíbila.
Flynn
  6. 12. 2011, 13:32
Podobnost s Šifrou mistra Leonarda je docela zjevná, nic to však nemění na tom, že se kniha čte doslova jedním dechem. Skvělý příběh, příjemné a sympatické postavy, pár zajímavých zvratů. Už se těším na další knihy.
maciii
  22. 9. 2011, 23:48
Moje první Rollinsova kniha a pro mě vrchol zábavy mezi dobrodružnými romány, promyšlený, s rychlým spádem, nezdržuje se s rozpitvávaním svých hrdinů, stačí že jsou sympatičtí :)
Childe
  27. 7. 2012, 19:04
Moje druhá přečtená ze série Sigma. A na dlouho asi poslední, je to jak přes kopírák, plné mainstreamových klišé, nic originálního, nic uvěřitelného.
Několik "historických faktů" z evangelií a na nich rozvedená tak neuvěřitelná konstrukce, že jsem už jen čekal odkud se ještě přidá ne Ježíš, ale Batman s Robinem. Hlavní hrdinové se ale i bez jejich pomoci nenechají zahambit, stejně jako komiksové postavičky vše přežijí a nic pro ně není problém, a to vše pod dohledem velkého bratra z emeriky a světospásné katolické církve.
Nu což, zase jsem si z toho nic neodnesl, měl bych se nad sebou zamyslet.
book_lover
  16. 3. 2013, 10:20
Nádherná knížka, která nadchne všechny, kteří mají rádi příběhy, z nichž se mohou dozvědět množství zajímavých, a mnohdy dosti překvapivých informací. Příběh je velmi čtivý a má rychlý dějový spád, který je prostý hluchých a nudných míst. Nutno podotknout, že se jedná se o příběh "a la Dan Brown", ale dle mého názoru zajímavější a ne tolik orientovaný na "ohromení čtenáře", i když se zde tyto prvky rovněž objevují. Mapa z kostí byla mojí první knížkou o Sigmě Force a rozhodně ne poslední. Vřele doporučuji!