Pohřbeno v hlubinách

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-842-5

BB art (2010) 978-80-7381-842-5 399
BB art (2005) 80-7341-570-4 399

Krátce poté, co mladí badatelé odeslali do laboratoře ve Spojených státech odkrytou mumii, objeví vchod do podzemí, k údivu všech označený křesťanským symbolem křížem. Ačkoli dosud neznají výsledky ohledání nálezu, odvážně se vydají na průzkum. Netuší, že vstupují do pasti plné nebezpečných nástrah, z níž není návratu po vlastních stopách. Proto nezbývá než pokračovat až do prastaré podzemní nekropole skrývající smrtonosný poklad, jehož se chce zmocnit také někdo jiný... Poklidný archeologický výzkum se tak mění v sedmidenní boj o přežití. Jihoamerická džungle střeží řadu tajemství včetně významného inckého sídliště položeného mezi dvěma andskými štíty, kde se ukrývalo lidským zrakům po celá tisíciletí. Archeologové pronikají při vykopávkách skalnatými vrstvami stále hlouběji a krok za krokem odhalují roušku temné, dávno zapomenuté legendy. Ve starověkých katakombách, kde domorodci kdysi dávno nastražili neočekávané pasti, se vedle úchvatných objevů nachází rovněž nepředstavitelné bohatství poklad, jenž by mohl být odměnou hrstce odvážných, kteří se postavili tváří v tvář hrůznému neznámu. Na konci krkolomné cesty, v samém srdci chladné nekropole, cosi čeká. Budí to úžas a zároveň zděšení: je to dílo člověka, které se však dodnes vymyká lidským možnostem. Tajemství života spočívalo v zapomenuté svatyni po celé věky. Ti, kdo je narušili, musejí nyní čelit nevyhnutelné výzvě k boji o přežití. (Založil/a: skjaninka)

Pend
  12. 12. 2012, 7:04
Jako oddychová záležitost je to dobrá knížka. Napínavá, Rollins má nápady. Jenom ten scifi konec si mohl odpustit.
Orina
  11. 12. 2011, 15:44
Nechápu tak vysoké hodnocení. Narozdíl od Podzemní říše to je brak až hrůza. Extrémně přitažené a vlasy, nelogické a hlavní hrdinové se chovají a rozhodují jak děti v mateřské školce. Ne, to se mi opravdu nelíbilo.
cenevrec
  24. 2. 2014, 16:25
Moje počáteční nadšení celkem rychle opadlo a posledních padesát stran už jsem četla s velkou námahou. 1. mě strašně štvalo, že když se postavy ocitly ve smrtelném nebezpečí, tak vtipkovaly jak na nějakém vánočním večírku. 2. neustálé přikrmování zápletkami a napětím. Na konci už byly v napětí pouze mé nervy, kdy už to skončí. 3. maličkosti, ale mě to dokáže otrávit. Např. profesorovi je šedesát let, profesorce čtyřicetpět a poznámka o tom jak spolu na univerzitě, jako studenti, randili. To mi nějak nevychází. Knihu nehaním, dočetla jsem jí, ale asi to nebude úplně můj žánr.
Hedgehog
  16. 9. 2013, 18:44
Rollins rozhodně napsal kvalitnější a napínavější knihy. Po odhalení "velkého" tajemství, které se koná v každé jeho knize, můj zájem o dočtení víc a víc upadal a ke konci už jsem se opravdu nudil.
HáTa94
  28. 7. 2015, 20:32
Tato kniha na rozdíl od Podzemní říše mě moc nezaujala. Na začátku knihy jsem měla úplně jinou představu, ale podzemí a potvory hemžící se v prostorách nekropole se mi vůbec nelíbili. Každopádně to nechci označovat za špatnou knihu, jen mi prostě pocitově nesedla.