Poslední orákulum

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-070-7

BB art (2012) 978-80-7461-070-7 388
BB art (2009) 978-80-7381-529-5 388

Co kdybychom dokázali vytvořit dalšího velkého světového proroka s pomocí vědy vyprodukovat příštího Buddhu, Mohameda či Ježíše? Vedl by takový pokus k obrodě, nebo by uvedl do pohybu řetězovou reakci s katastrofálními následky? Mistr v kombinování historických a náboženských motivů s napínavým dobrodružstvím přichází s novým příběhem, v němž SIGMA Force musí bojovat proti skupině bezskrupulózních vědců, kteří zahájili bioinženýrský projekt schopný vyhladit celé lidstvo. (Založil/a: skjaninka)

Adam Walder
  27. 12. 2013, 0:57
Ke knize jsem přistupoval s despektem, protože byla první co jsem od Rollinse četl a vím že chrlí mraky konspirativních románů. Prvních pár epizod můj dojem potvrdilo, intro žádná sláva, od první kapitoly akce, pořád se něco jakoby na sílu děje, tajné služby v pozadí, přišlo mi to docela plytké a prvoplánové...ale po úvodním oťukávání, a možná zejména s rozehráním Monkovy dějové linie nastal obrat: kniha se změnila v dokonale vybroušený klenot, jehož jednotlivé části do sebe začaly zapadat jako součásti hodinového stroje a autor po ideálních dávkách rozkrývá tajemství příběhu. Kniha obsahuje i několik téměř esotericky psychologických scén, některé poslední kapitoly jsem musel číst dvakrát, abych lépe pochopil jejich pravý smysl a po dočtení ve mně příběh ještě dlouho dozníval. Pro mě obrovské překvapení a jednoznačné zařazení Rollinse na seznam mých vyhledávaných autorů.
aceCZ
  15. 5. 2010, 21:04
V pořadí pátý román o SIGMA FORCE
Svět znovu bude čelit maniakům, kteří se chystají vyhladit celé lidstvo, nebo alespoň jeho hodně velkou část. Hodlají k tomu použít velice reálné zdroje radioaktivity - pozůstatky po výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu, kde se také velká část tohoto díla odehrává. Stojí za přečtení i z toho důvodu, že se dozvíte velice zajímavé informace, o kterých možná ani nemáte tušení.