Zápisky Paula Bruntona - sv.14 - Inspirace a Nadjá

Originální název: Inspiration and the Overself

Iris RR - 1996
ISBN: 80-85888-13-0

Iris RR (1996) 80-85888-13-0 304

Do hloubky rozpracovaná dvacátá druhá kategorie ze zápisků. Svazek Inspirace a Nadjá se zaměřuje na to, aby dramaticky vyzdvihl vědomý vztah mezi naším obyčejným jástvím a onou hlubokou úrovní naší vlastní mysli. Vysvětluje paradoxní povahu Nadjá, radí, jak nalézt zdroj inspirace a učinit z něj trvalou přítomnost, popisuje místa, kde se setkává lidské a božské. Objasňuje, že zdroj intuicí a inspirací je vlastně nejlepší částí člověka, je pravou individualitou, kterou P.B. nejčastěji nazývá Nadjá. Pozoruhodná krása těchto zápisků, jejich vzácná atmosféra důvěrnosti s boží přítomností oživují náš duchovní růst a jas; jejich praktické, prosté a působivé vedení jak rozpoznat, pěstovat a vytěžit co nejvíce ze všech krátkých okamžiků, kdy nové probuzení k naší duchovní skutečnosti inspiruje hlubokou důvěru a optimismus. (Založil/a: vladislaus)