Zápisky Paula Bruntona - sv.15 - Pokročilá komtemplace, Mír ve vás

Originální název: Advanced Contemplation, the Piece within you

Iris RR - 1996
ISBN: 80-85888-14-9

Iris RR (1996) 80-85888-14-9 408

Do hloubky rozpracovaná dvacátá třetí a dvacátá čtvrtá kategorie ze Zápisků. První část svazku - Pokročilá kontemplace, zkoumá podstatu přeorientování pozornosti od ega k Nadjá a ukazuje nám jak to lze provést. Druhá část - Mír ve vás nám naznačuje jak žít uvnitř hledání, uvnitř Ticha Nadjá potom, když byl onen přechod proveden. Tento svazek prohlubuje kontakt s Nadjá do té míry, že se ego musí odevzdat jeho vedení jak v denním životě, tak v meditaci. Zde začínáme hledání opět od počátku, poprvé však s přímým pochopením cíle. Od nynějška se student pohybuje ve světle tajuplné stezky duchovního dosažení a to proto, že se již nezabývá na prvním místě bojem s egem, ale je nyní soustředěn na to, aby stále žil v přítomnosti Nadjá. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  5. 7. 2013, 16:41
V této knize se autor hodně zabývá Krátkou stezkou poznání. Důležité jsou zejména kapitoly Kontemplativní ticho a Cvičte odpoutanost.