Zá hádky

Meander - 2015
ISBN: 978-80-87596-83-8

Meander (2015) 978-80-87596-83-8 72
Meander (2007) 978-80-86283-09-8 56

Záhádky jsou další Niklovou autorskou knihou a navazují na Lingvistické pohádky. Jde o komplexní umělecké dílo, které malé i větší čtenáře zavádí do světa hravé fantazie. Tentokrát jde Petr Nikl ještě o kousek dál – čtenář si bude moci sám skládat obrázky zvířat a fantaskních tvorů z jednotlivých rozstříhaných listů (hlavy, těla a nohou) a k tomu dotvářet texty na podobném principu jako to dělali už dadaisté.

Kniha obdržela cenu Magnesia Litera 2008 pro nejlepší knihu roku. (Založil/a: jamalka)

prkali
  3. 4. 2016, 20:42
Takovou míru dětinskosti jakou má Petr Nikl, bych taky potřebovala. Musím na tom ještě zapracovat. I když úplně se mi to nepodaří, nemám to tolik v genech - jsem si minulý pátek všimla cestou Ječnou ulicí v Praze výkladu obchůdku, který byl plný těch krásných nafukovacích zvířátek, které kdysi navrhla Petrova maminka. Já myslela, že už se dávno nevyrábějí a nejsou k sehnání a ono JO! To mě moc potěšilo. Pak mě ještě potěšilo, že v Café Crompy v Bělehradské 92 měli tentokrát otevřeno a ta jejich brambora pečená byla úplně úchvatná, ačkoli v bistro-části podniku (jsem si nevšimla, že v rohu místnosti jsou schody dolů - do restaurační části) jsem k ní dostala jednorázový dřevěný příbor - nad kterým by jistě každý grínpísák zaplesal, ale prvních pár soust prostě chutná dřevěně... Jo, abych nezakecala toho Nikla, malá ukázečka krás, které se v této knize tiše ukrývají, aby po otevření stránky na čtenáře přítulně udělaly baf!
Zlatí hadi
Zlatí hadi
zlatě kadí.
S.monika
  30. 8. 2014, 11:34
asi moje nejoblíbenější kniha od Nikla ... ale je mi líto, že jsem už dospělá, neumím si představit, jak by Niklovy knihy na mě zapůsobily jako na dítě
jamalka
  14. 2. 2010, 14:17
Kniha pro všechny, kdo si rádi hrají.