Lingvistické pohádky

Meander - 2015
ISBN: 978-80-87596-73-9

Meander (2015) 978-80-87596-73-9 56
Meander (2006) 80-86283-49-6 55

Lingvistické pohádky jsou již čtvrtou Niklovou autorskou knihou. Tentokrát si vyhrál s jazykem – čeština je k tomu opravdu mimořádně vhodná - dá se na ní vyřádit s písmenky, slovy i větami (Pohádka o X, Holá pohádka se zase skládá jen z holých vět atp.) nebo zvukomalbou. Tvorba jazykohravých pohádek se vyvíjela také podle toho jaká groteskní zvířata, písmena nebo kombinace obojího v Niklově skicáři vznikají...
Pro děti s fantazií od 8 let. (Založil/a: jamalka)

prkali
  3. 4. 2016, 20:45
Boženo promiň, ale v našem novém století, ba tisíciletí, potřebujou děti, které prý čtou čímdáltím méně, i trochu té pohádkové lingvistiky - no posuď sama:
"Takové písmeno, které samo sebe přeškrtává, nemůže přece existovat!" rozčílilo se jednou X, narovnalo se a odešlo jako římská dvojka do lesa. Bylo už dlouho smutné z toho, jak je nepoužívané.
nebo:
Byl sednou leden mlon. Měl tak plouhý sobot, že si pusel na něm bělat žuky. Jak sobot sostl, žuky se hnožily. Žuků přihýbalo a hřibývalo, až sobot ryl jako jánočka.
EdnaMoodnii
  24. 10. 2016, 20:32
Úžasná knížka, neudržela jsem úsměv, když jsem pročítala jednu pohádku po druhé. Tohle je moje prvotina od Nikla, budu se muset pročíst i těmi dalšími :-).
Morloth
  4. 5. 2010, 0:30
Každý Nikl je úžasný, a to nejen po grafické stránce, tento je nadmíru vydařený. Bohužel jsem zjistil, že lingvistické pohádky baví více mne, než děti. Inu co naplat, užívám si sám. Aneb Byla žaba./Byla holá./Padly sněhy./Žabu zebe.
Dišperanda
  10. 9. 2014, 21:39
Jedna z nejúžasnějších knih co znám! Hravost, jednoduchost, experimentálnost, typografické zpracování, obálka knihy, ilustrace, vazba knihy...nemohu vytknout vůbec nic. Všechno do sebe perfektně zapadá!
moriggan
  4. 5. 2010, 0:25
Knížka pro ty, kteří jazykolamy (ne)umí vyslovovat a dokážou se nad písmenkama i s nimi bavit ve všech jejich podobách. Prostě i písmenka mají své dny a když se spojí s ostatními šňurkou, kterou ve svých rukách drží Petr Nikl, tak mají všichni o zábavu postaráno.