Brouk v hlavě

Brouk v hlavě Originální název: La Puce à l'oreille

Dilia - 1968

Dilia (1968)

Jedná se o "lechtivou" situační komedii, která srší ironií, humorem, vtipem i osobitým šarmem. Dílo je založeno na triviálním příběhu neuskutečněné nevěry. Hra má mistrně vystavěnou zápletku, která je plná omylů, záměn jednotlivých osob, nedorozumění i převleků. Hlavními postavami jsou zde dvě velmi podobné osoby V. E. Champsboisy a Bouton, která jsou zde inscenačně řešeny jakožto klasická divadelní dvojrole.

Hra se odehrává někdy na přelomu 19. a 20. století v Paříži, kdy v jednom hodinovém hotýlku "U galantní kočičky" dojde k tomu, že má být ověřena partnerova věrnost, paní Marcela Champsboisy hodlá ověřit věrnost svého manžela pana V. E. Champsboisy. Situaci ale výrazně zkomplikuje existence dvou velmi podobných osob, které o sobě nic nevědí, z nichž jedna je hotelový sluha Bouton a druhá ředitel pojišťovny pan V. E. Champsboisy.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Drosera)

Georges Feydeau Georges Feydeau
*08.12.1862 - †05.06.1921

alča87
  12. 10. 2013, 12:46
Vtipná divadelní hra, plná komediálních situací a mohlo by se to i stát. Velice jednoduché a přesto přesto geniální. Co dokážou udělat jedny šle.
gabin
  12. 10. 2012, 14:12
Nádherné v podání Městského divadla Brno, pro mě lepší verze než s V. Preissem, V. Brodským nebo Rexem Harrisonem. Belmonda jsem bohužel nějak propásla, mám jen fotky.
vikhy
  23. 9. 2014, 0:09
Docela zábavná divadelní hra, i když mi některé "vtipné" texty nepřijdou zase tak vtipné. Asi nejsem v cílové skupině.