Cirkus ve městě

Cirkus ve městě Originální název: When the Circus Came to Town

Albatros - 1999
ISBN: 80-00-00748-7

Albatros (1999) 80-00-00748-7 114

Městečko je rázem vzhůru nohama, když se zde natrvalo usadí několik cirkusáckých rodin, humorné vyprávění pro starší děti.
Do malého městečka Springfildu se přistěhuje cirkusácká rodina Haliburtových. Ivy má z nových sousedů radost, v Alfredovi najde opravdového kamaráda. Haliburtovi sice působí nenápadně, ale když se do městečka nastěhuje několik dalších cirkusáků, Springfildští z jejich podivných zvyků nemají vůbec radost, chovají se k nim nepřátelsky. Neshody vyvrcholí, když krotitelka hadů přihlásí do místní oblíbené soutěže svůj hadí koláč. Pochopí obyvatelé Springfieldu, že sousedy si nemohou vybírat, ale musí se s nimi naučit žít? (Založil/a: Snicketka)

Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:53
Opravdu moc nemusím tenhle druh četby a styl psaní, ale řekla jsem si proč ne, neboť jsem tuhle knihu dostala na Vánoce a je mým zvykem řečíst každou knihu, kterou mám doma v knihovně.
Téma jak maloměšťáci přijímají nové lidi mezi sebe je sice poněkud ohrané, ale přesto nepřestává být vyhledáváným. Tomu vašak není u mě.
Daniel_852
  19. 10. 2016, 15:34
Takže za prvé NENÁVIDÍM knižky kde jsou cirusáci (tak jako děti). A už je to až moc klišé. Za druhé tam ta Iva a Alfred mluví až moc nespisovně, cokoliv co řeknou je napsáno nespisovně, takže myslím že o dětských knihách autorka nic neví.
guilty.girl
  2. 3. 2013, 19:26
Čteno na třikrát a dokončeno až na pátý pokus. Pochopila jsem poselství knihy, ale zrovna nadšená po obsahové stránce jsem nebyla.