Originální název: The Mephisto Club

Knižní klub - 2016
ISBN: 978-80-242-5364-0

Knižní klub (2016) 978-80-242-5364-0 320
Knižní klub (2008) 978-80-242-2005-5 318

Zlo existuje. Zlo kráčí ulicemi. A v dalším thrilleru známé autorky Tess Gerritsenové zlo zplodilo svého nového ďábelského následovníka. PECCAVI - tento latinský výraz je krví načmáraný na místě brutální vraždy mladé ženy: ZHŘEŠILA JSEM. Je to mrazivý vánoční pozdrav pro detektiva Jane Rizzoliovou a bostonskou soudní lékařku Mauru Islesovou. Rizzoliová záhy odhalí souvislosti mezi obětí a problematickou psychiatričkou Joyce O Donnellovou, svou profesionální noční můrou a také členkou zlověstného mystického spolku jménem klub Mefisto. V luxusní čtvrti Beacon Hill se členové klubu věnují zkoumání zla. Je možné zlo vědecky vysvětlit? Má fyzickou podobu? Chodí po světě démoni? Na základě mnoha temných historických údajů a tajemných náboženských symbolů hodlají "učenci" z klubu Mefisto prokázat pravdivost teorie, že v lidské společnosti žije osobně Satan. Po šokujícím objevu mrtvoly přímo u jejich prahu je zřejmé, že kdosi - nebo cosi - skutečně obchází městem. Členové klubu se brzy začnou bát samého předmětu vlastního bádání. Nemůže být onen maniakální zabiják jedním z nich? Nevyvolali snad nedopatřením z temnot ztělesněné síly zla? Čím hlouběji se Maura a Jane noří do nejzáhadnějšího a nejneobvyklejšího případu své praxe, tím víc pronikají až k jádru zla a musí čelit zákeřnému nepříteli, o to nebezpečnějšímu, že jeho zločinné dílo teprve začíná. (Založil/a: skjaninka)

KayTee
  7. 5. 2014, 14:49
Zaujalo, určitě si přečtu i další knihy. Vůbec jsem netušila, že to jsou knihy o Mauře a Jane ze známého seriálu :-) Resp., že ten seriál vznikl podle Tess Gerritsen.