Kamila Moučková- Nejsem žádná lvice

Kamila Moučková- Nejsem žádná lvice Originální název: Kamila Moučková - Nejsem žádná lvice

Podtitul: životní příběh legendární hlasatelky

Přátelský rozhovor s Kamilou Moučkovou, bývalou televizní zprávařkou, která vzpomíná na svůj život, na Jiřinu Švorcovou,Jiřího Zahajského a i svého otce,významného komnistického činovníka. (Založil/a: allister)

nocniimuura
  13. 2. 2013, 11:09
Velice mne potěšil nedávný rozhovor paní Moučkové pro IDNES. V něm poprvé potvrdila, že po zásluze patří mezi exponenty Pražského jara. Jako naše semitská spoluobčanka dělala závratnou kariéru, která nemá obdoby skrze svého tatínka, šéfredaktora Rudého Práva. Byla ochtna udělat cokoliv. Členství v KSČ ji níjak nebránilo spojovat své jméno v období kultu osobnosti se zločiny páchanými v ČSR v padesátých a šedesátých letech. Myslila si,že může kritizovat kde koho. Když za svou činost v osm a šedesátém dostala po hřbetě, tak z ní smečka ostatních sionistů udělala mučednici. Pravda bolí, soudružko Moučková
allister
  9. 10. 2011, 14:24
Já jsem na těchto vzpomínkách ocenila jejich čistotu a vřelost, prostě mě zajímal osud ženy, která v roce 1968 četla v televizních novinách zprávy a pak zmizela.Netušil jsem,že její život je tak pestrý a krkolomný a že paní Kamila všechno ustála se ctí, já před ní smekám.