Zápisky Paula Bruntona - sv.8 - Úvahy o mém životě a mém psaní

Zápisky Paula Bruntona - sv.8 - Úvahy o mém životě a mém psaní
Originální název: Reflections on my Life and Writings

Iris RR - 1999

Iris RR (1999)

Do hloubky rozpracovaná dvanáctá kategorie ze Zápisků. Úvahy o životě a literární práci Paula Bruntona jsou mozaikou autobiografických citátů z osobních poznámek. Tento svazek shrnuje výběr nejzejímavějších autorových osobních úvah a pozorování. Zasvětil svůj život takové cestě duchovního odhalení, která by byla vhodná pro dobu zmatků a změn. Tato úloha ho přivedla k mnohému putování do středu duše, přes staletí a kolem světa, při neobvyklém hledání Pravdy. Během těchto cest se přiležitostně zastavoval, aby zaznamenal své soukromé dojmy o sobě, své práci, místech a lidech, s nimiž se setkal. Vnitřně byl P.B. učenec a badatel, neúnavně pátrající po filozofických a náboženských idejích a praktikách. zevně se zasvětil úkolu podělit se s ostatními o své těžce získané pochopení tou nejjednodušší, nejvíce inspirující a netechnickou formou, jakou jen mohl vyvinout. (Založil/a: vladislaus)