Eminent - 2015
ISBN: 978-80-7281-498-5

Eminent (2015) 978-80-7281-498-5 200
DharmaGaia (2000) 80-85905-80-9 190

Děj knihy se odehrává v prostředí kočovných pastevců obývajících prostory centrální Sibiře v povodí řek Podkamenné a Nižní Tunguzky, které autorka dlouhodobě navštěvovala v letech 1991-1995. Cizinka Alapču hledá v tajze opravdové Lidi. Seznamuje se s pastevcem Kulisóem a s chtivým čarodějem. Pátrají po posvátném nuku. Lesní čerti chargíové, jimž vládne duch ohně Ohnivák, poletující po tajze a působí zmatek v hlavách vesničanů. Jednonohá šamanka bloudí mezi světy a marně usiluje o svou ztracenou nohu. (Založil/a: Brembula)

Tyet
  27. 7. 2016, 6:28
Protože jsem si zamilovala knihu Dědeček Oge a také Dva světy, vrhla jsem se na Stíny s velkým očekáváním.
Obyvatele Sibiře zničil komunista a alkohol. Kniha ve mně zanechala pocit zmaru, beznaděje a ošklivosti a to mi nestačí, zklamala mě.
Kočka modrá
  6. 10. 2015, 20:23

Pokud znáte Dědečka Ogeho, tak toto je daší skvost do sbírky. Je to příběh, do něhož zase výrazně vstupuje ženský prvek a celá tunguzská oblast se svými samorostlými lidmi i tou „ruskou“ sžíravou alkoholovou nemocí, získává zase jiný nádech. Autorka tentokrát tráví hodně času nikoliv osamocenou cestou jedné postavy, ale sdílí příběh i rozdílné povahy Alapču a dvou mužů, jež o ni zprvu „bojovali“ a také se jí báli. Opět skvěle popsaná divočina plná mrazu, vran, čertů, duchů, příběhů a věšteckých snů.

knihu nově vydalo nakladatelství EMINENT v roce 2015!! S novou předmluvou autorky, která celému dílu dává zvláštní nový úhel pohledu.