Rabit aneb cesta někam a zase zpátky

Rabit aneb cesta někam a zase zpátky
Originální název: Rabit aneb cesta někam a zase zpátky

Straky na vrbě - 2007
ISBN: 978-80-86428-81-9

Straky na vrbě (2007) 978-80-86428-81-9 70

Poměrně hrubozrnná moravská parodie na Tolkienova Hobita. Alkoholická bodrost se zde mísí s kaskádami slovních hříček, nikdo není ušetřen a o všech se dozvíme krutou pravdu... Čtení, které by mohlo milovníky mistrova díla poněkud pobouřit. (Založil/a: Egon Svratkin)

Desmond
  19. 6. 2015, 9:14
Jedna hvězdička za ty dva tři povedené vtípky. Jinak jde o nezábavný, někdy trapný pokus o parodii. Napsat dobrou parodii se holt musí umět. Knihu zachraňuje jen to, že není nijak dlouhá, a tak jsem jejím čtením neztratil moc času.
StepanHrouda
  11. 8. 2013, 14:46
Kam se hrabe Tolkien, tohle je jízda! Borci jako nekromant Vandal, Tom Doombadil s Dědkem Svrabákem, Dárkin s jeho dokonalou přilbou a další, k tomu hromada pajzlů. Luxusní parodie!
"...a pak si promluvíme o tom, jak Medjeda a orly oholit. Co takhle dát jim třeba TU SAMOU desetinu pokladu?"
Egon Svratkin
  10. 10. 2011, 11:31
Povedená parodie z drsnějšího soudku, plná alkoholických trpaslíků, odporných a vystrašených hobitů a k tomu jeden veselý nekromant. Pro zdárný průchod fantasy obdobím života mohu jen doporučit!
teddy
  28. 11. 2013, 13:44
Tak tohle je snad nejlepší parodie se kterou jsem se setkal. Obejde se bez trapností a zbytečných vulgarit a přesto využívá možností jazyka k pobavení (zejména magičtina). Dobrý nápad postavit všechny zájmové skupiny naruby, tedy i skřety a gluma.