Anděl zkázy

Originální název: Demolition Angel

Metafora - 2002
ISBN: 80-86518-09-4

Metafora (2002) 80-86518-09-4 366

Carol Starkeyová, hlavní postava tohoto ojedinělého a mrazivého thrilleru, je nejvýraznější ženskou hrdinkou od dob agentky Clarice Starlingové z proslulého Mlčení jehňátek," dala se o této knize slyšet americká kritika. Carol pracovala se svou elitní skupinou jako specialistka na výbušniny a nyní se snaží poskládat dohromady střepy svého někdejšího života. Tři roky uplynuly od chvíle, kdy při výbuchu přišel o život její partner a ona sama byla nenapravitelně zohavena. Teď nesnese pohled na vlastní tvář, a ode dne, kdy její přítel vyjel k oné nešťastné náloži, nenavázala ani vztah s žádným jiným mužem. Pak se ale vše dramaticky změní. Městem otřese řada bobmových útoků a všude jako by se vznášel přízrak smrti. Carol nedokáže zůstat stranou a jako dřív se vrhá do boje. Netuší však, že brzy bude muset bojovat o vlastní život. Robert Crais vytvořil dílo plné živoucích postav, napětí a vypravěčského mistrovství. Anděl zkázy je kniha, která si zaslouží stát v jedné řadě s nejlepšími detektivními romány současnosti. (Založil/a: skjaninka)

Mira
  24. 10. 2012, 9:03
Tohle mi prostě sedlo.Zajímavé pyrotechnické téma,hlavní hrdinové jsou,nebo spíž vůbec nejsou dokonalí a mě o to víc sympatičtí.Četlo se mi opravdu dobře.