Zápisky Paula Bruntona - sv.13

Podtitul: Relativita, Filozofie, Mysl

Originální název: Relativity, Philosophy, and Mind

Iris RR - 1996

Iris RR (1996)

Do hloubky rozpracovaná devatenáctá, dvacátá a dvacátá první kategorie ze Zápisků. Relativita, Filozofie, Mysl - Tři náměty tohoto svazku jsou společně kritickým bodem obratu, stupněm nesmírného prohloubení v našem chápání sebe a světa. Správně pochopeny , poskytují nový základ pro chování, otevírají přístup hlubší inspiraci pro život, příznivě ovlivňují každodenní duchovní cvičení. Poukazuje na vědecký vývoj teorie Relativity aby ukázal rozsah její oblasti a prozkoumal dosah jejich principů pro duchovní vývoj. Zdůrazňuje nutnost mít spolehlivou schopnost pro získání vědění prostřednictvím Filozofie. Filozofický výcvik zdůrazňuje nutnost individuální celistvosti a potřebu schopnosti rozlišovat mezi tím, co je spolehlivě skutečné a tím, co je zdánlivé. Mentalismus, se zabývá faktem, že většina z nás bez opravdového zkoumání stavu vědění se domnívá, že ví, co míníme, když řekneme "moje mysl". Shledáme, že to nevíme. (Založil/a: vladislaus)