Poustevník v Himaláji

Originální název: A Hermit in the Himalayas

Iris RR - 1994
ISBN: 80-901039-9-5

Iris RR (1994) 80-901039-9-5 249

Pobyt Paula Bruntona v ústraní, plný událostí a hlubokých duchovních zážitků, prožitých v posvátných horách oblasti Tehri. Tato kniha je jen deníkem, ale je mnohem zajímavější než pečlivě propracované dílo, neboť nese pečeť upřímnosti a otevřenosti, již lze obyčejně nalézt jen v denících a zápiscích. Dovoluje nám přístup do nejskrytějších myšlenek nadaného spisovatele. Během pobytu, který je popisován v této knize, byl Dr.Paul Brunton pravděpodobně jediným bělochem, který žil v této málo známé části státu Tehri. Jeho myšlenky, jak jsou vyjádřeny zde i v jiných knihách, se hodí k tomu aby vedly lidi ze Západu i Východu, kde stále větší počet lidí přijímá západní způsob života a myšlení. Shrnuto v kostku, lze říci, že poselství z Himaláje je TICHO, to Ticho, které nese dech Boha ve svém mlčení. V tomto Tichu může lidstvo nalézt svůj důkaz o jsoucnosti Boha. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  6. 12. 2013, 17:39
Zajímavý duchovní cestopis vynikajícího filozofa. Himaláje nejsou jen horolezecký ráj, ale i duchovní ráj Ticha. Ticho, které nese dech Boha ve svém mlčení.
Myrddin33
  14. 1. 2013, 12:43
Druhá kniha, kterou jsem od P.B. přečetl. Velmi se mi líbil tento cestopisný deník. Našel jsem v něm mnoho moudra a myšlenek, které jsou mi velmi blízké. Určitě mohu jen doporučit. A ještě bych dodal, že mě jako velkého milovníka čaje velmi potěšila poslední kapitola, respektivě její první část "pití čaje je požitek".