Černý krasavec

Černý krasavec
Originální název: Black Beauty

Svoboda - Libertas (NS Svoboda)

Svoboda - Libertas (NS Svoboda)

Příběh je vyprávěn v první osobě jako autobiografické vzpomínky koně jménem Černý krasavec. Začíná jeho bezstarostnými dny hříběte na anglické farmě. Po prodeji k bohatým lidem a krutém zacházení, dochází ke zranění, který ma za následek mírné zohyzdění jeho předních nohou a dále prodeji dalším a dalším, už méně bohatým majitelům. Po cestě se setkává s mnoha těžkostmi a vypráví mnoho příběhů o krutosti i laskavosti. Každá krátká kapitola líčí události v jeho životě a obsahuje mravní ponaučení, které vzbuzuje v čtenáři laskavost, soucit a pochopení. (Založil/a: Jenushka007)

#koně
Anna Sewell Anna Sewell
*30.03. 1820 - †25.10.1878

Bloodym
  16. 12. 2013, 16:50
Knihu jsem v dětství četla několikrát a ano, poplakala jsem si u ní, jak někdo může trápit zvířata je nad mé chápání. Černý krasavec je dojemný příběh. Pro děti doporučuji!
LeaLea
  12. 3. 2012, 19:37
Také jsem ji četla jako malá. Nicméně je to tak smutné (a bojím se že na tu dobu i smutně pravdivé), že na ni v dospělosti asi názor nezměním.
sofi
  30. 12. 2011, 12:36
Jako dítě jsem tuhle knížku přečetla dvakrát. Pamatuji si, že ve mě zanechala hodně silný dojem a tak jsem si jí nedávno přečetla znova. Předpokládala jsem, že mi teď, v dospělosti, bude připadat až příliš dětská, ale dojemný a laskavý styl vyprávění i příběh sám mě dostal znova, i po těch letech. Řadím jí jednoznačně na seznam knih mého srdce ...
Arnien
  9. 4. 2014, 18:35
Velmi dojemná a nádherně napsaná knížka, která mě v dětství naprosto dostala. V dospělosti jsem ji znovu nečetla, protože je mi jasné, že bych u ní zase promáčela kapesník. :o))
Naděje
  7. 12. 2014, 23:53
Kniha, které si pro její pravdivost a sílu vážím už mnoho let. Je to skutečně srdcová záležitost a i když je smutná, tak se k ní vždy jednou za čas ráda vrátím. Mé děti ji budou znát určitě. Jsem ráda, že jsem ji kdysi na půdě nalezla.