Dějiny Nového Zélandu

Dějiny Nového Zélandu

Nakladatelství Lidové noviny - 2003
ISBN: 80-7106-556-0

Nakladatelství Lidové noviny (2003) 80-7106-556-0 374

Dějiny Nového Zélandu vyprávěné patnácti renomovanými novozélandskými historiky přibližují českému čtenáři dějiny tohoto vzdáleného státu vůbec poprvé. Kniha sleduje vývoj země od příchodu Maorů ve 14. století, podrobně se zabývá jejich zvyky, kulturou i nesnadným sžíváním se s bílými osadníky, kteří se začali objevovat na Novém Zélandě v průběhu 17. a 18. století (v roce 1642 přistál u Jižního ostrova A. Tasman, v letech 1769–1770 obeplul souostroví J. Cook). Roku 1840 se Nový Zéland stal britskou kolonií. Tato politická i hospodářská změna vedla k řadě ozbrojených povstání Maorů. Nový Zéland se přesto stal nedílnou součástí britského vlivu, po boku Velké Británie se účastnil obou světových válek. V současné době je konstituční monarchií, od počátku 90. let však sílí snahy o přeměnu země v republiku… (Založil/a: LaTera)

Indyi
  22. 8. 2013, 8:27
Pro mě docela zklamání, řekl bych, že se jedná o jednu z nejslabších knih vydaných v této edici lidových novin.