Skrytá nauka za jógou 1.díl

Skrytá nauka za jógou 1.díl
Originální název: The Hidden Teaching Beyond Yoga

Iris RR - 2000

Iris RR (2000) 416

Ve Skryté nauce za jógou byly vysvětleny důvody, proč jsem použil ono “za”. Je nesporné, že se Skutečnost nachází v těsné blízkosti vyvrcholení jogických cvičení; je také nesporné, že stěna mezi nimi je velmi tenká. Ale tato stěna je také tvrdá jako diamant: mohou jí proniknout jen ti, kteří byli poučeni o přítomnosti Skutečnosti, nebo, což je snazší, o tom, co Ona není; kteří umí rozlišovat mezi Ní a zdáním, které vypadá jako Ona. V této knize byla ukázána jiná stránka pravdy mentalismu - stránka, která odhaluje, jak se podílíme na tvořivé zkušenosti při poznávání fyzického světa a života v něm. Jak jsou naše nepatrné malé mysli a vznešená Světová Mysl (jinak nazývaná Bůh) těsně spjaty. Jak čas a prostor, které se zdají být vně nás, jsou ve skutečnosti uvnitř mysli. Jak hmotu s její zdánlivou skutečností zažíváme jako svou mentální zkušenost. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  19. 2. 2014, 13:44
Tato kniha je předposledním, ale nezbytným stupněm, před vrcholným dílem Bruntona, kterým je 2. svazek Skryté nauky. Kniha je sice filozofickým dílem, ale autor vás zavede i do oblastí fyziky, biologie, psychologie atd. Připravuje čtenáře pro poslední odhalení Pravdy.