Originální název: Under the Tonto Rim

Návrat - 1995

Návrat (1995)
Novina (1935)

Lucy Watsonová po skončení střední školy a učitelského ústavu byla vyslána vládou jako kulturní a sociální pracovnice,mez rodiny z lesních samot,aby rozšířila jejich vzdělání a pomohla jim zlepšit život v pustině.První působiště bylo v Arizoně v okolí městečka Cedar Ridge.Dostala se mezi lovce divokých včel a pijáky"bílé kořalky".Lucy byla donucena .... (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  17. 3. 2013, 12:57
Knihu Lovec divokých včel jsem dostal k vánocům v necelých 13 letech.Z knih Zane Greye co jsem doposud přečetl byla tato pro mně zklamáním.V té době můj otec během roku přinesl z burzy knih v kavárně u Nováků tyto nádherné Greyovky :Do posledního muže,Doupě uchvatitelů,Král pustiny,Pistolníci ze Španělských hor a Zálesák,které jsem zhltnul na posezení a přečetl několikrát.V knize Král pustiny a Zálesák byly dokonce filmové ilustrace,které mi tenkrát fascinovaly , umocňovaly příběh a mé snění.Kniha L d v mně uspokojila,až o pár let později,kdy jsem se dozvěděl ,že je to skutečný příběh rodiny Haughtů tj. těch,kteří postavili lovecký srub pro autora poblíž Paysonu v lesích Arizony.Po smrti Greye,zde časem vzniklo soukromé muzeum Zane Greye,které při požáru lesa v roce 1990 vyhořelo. Zachráněné artefakty z muzea byly uloženy v muzeu Zane Greye v Paysonu.Zane Grey ve svých příbězích má stále stejný styl psaní,tak že se dá vždy poznat.Samozřejmě zase nádherné sugestivní popisy přírody,které se čtou na rozdíl od jiných autorů jedním dechem.Mně uchvátila výborně napsaná pasáž,kdy Ed vezme Lucy na lov divokých včel.Popis je tak skvělý,že jsem to úplně viděl. Poznámka:Zfilmováno 3×,v roce 1928 st.Paramount,hl.r. Richard Arlen a Mary Brian; v roce 1933 st.Paramount,hl.r. Stuart Erwin, Fred Kohler a Verna Hillie a v roce 1947,st. R K O ,hl.r. Tim Holt a Nan Leslie.