Tajemství mládí I - čchi-kung měnící svaly/šlachy a očišťující dřeň/mozek

Tajemství mládí I - čchi-kung měnící svaly/šlachy a očišťující dřeň/mozek Originální název: Muscle/tendon changing and marrow/brain washing chi kung - The Secret of Youth

CAD Press - 1997
ISBN: 80-85349-69-8

CAD Press (1997) 80-85349-69-8 164

Pokročilé formy čchi-kungu, které se po dlouhá staletí i v Číně předávaly pouze v úzkém okruhu zasvěcených a po částech se začaly zveřejňovat teprve v minulém století. Díky p. Yangovi se dostávají touto formou i k nám.
První ze tří svazků je rozdělen na dvě části. První se zabývá úvodem a historickými souvislostmi vzniku těchto dvou forem čchi-kungu a jejich propojením s čínským buddhismem a taoismem. Druhá část se věnujee teorii a principům čchi-kungu měnícího svaly/šlachy. (Založil/a: Leafbower)

Leafbower
  12. 10. 2012, 14:23
Několik pojednání o chi-kungu jsem si už přečetl a musím uznat, že třídílné vydání Tajemství mládí je v tomhle oboru skutečně jakousi "vysokou školou". Pro běžného laika, který žije každodenními pracovními a rodinnými starostmi je stěží myslitelné, že by se chi-kungu mohl věnovat do takové hloubky.
Každopádně ale pro lidi, které chi-kung zajímá, je to celkem poutavé čtení, rozšiřuje to představu o tom, co vše může toto cvičení, nebo spíše životní cesta, člověku dát.
Jediné co je třeba tomu vytknout je, že autor odkazuje na některé bylinné recepty na konci knihy, které zde sice jsou ale bohužel jen v čínštině. Za to strhávám jednu hvězdu v hodnocení.