Náš neobyčejný vesmír

Náš neobyčejný vesmír

Dokořán - 2002
ISBN: 80-86569-17-9

Dokořán (2002) 80-86569-17-9 200

Kniha Martina Reese, astronoma světového formátu a současně známého popularizátora astronomie a astrofyziky, přehledně shrnuje nejnovější poznatky o astrofyzikálních tématech, která jsou v současné době středem zájmu laiků i odborníků. S jasným odlišením vědeckých poznatků od nejistých domněnek a úvah shrnuje autor nejzajímavější vědecké názory na možnosti neobvyklých podob života ve vesmíru, nebezpečí kosmických srážek, význam gravitační síly pro vývoj vesmíru a hypotézu "multiversa", nekonečného množství paralelních vesmírů, zejména však na podivnou a z hlediska fyziky nepravděpodobnou "biofilnost" našeho vesmíru. (Založil/a: bousovka)

Martin Rees Martin Rees
*23.06.1942

Sedmikráska
  15. 7. 2012, 15:02
Ještě jsem nečetla knihu o vesmíru, ze které bych se dozvěděla tak málo informací, byla stylisticky tak špatná a obsahovala tolik klišé, notoricky známých informací a nedotažených myšlenek. Zatím jsem ji nedočetla a ani nevím, jestli se mi to podaří, ale tentokrát jsem šáhla opravdu hodně vedle.
No dobrá, za vysvětlení rozpínání vesmíru podtlakem přidávám jednu hvězdičku. :)