Originální název: Hodina modrých slonů

Albatros - 1981

Albatros (1981)

Na jedné pouťové střelnici je terčem neobvyčejný slon. Při dobré ráně rozsvěcuje své oko a hned pak vánoční stromek - dělá vánoce. Stačila ale jediná špatná rána a oko se rozsypalo. Takže je možné, že vánoce tentokrát vůbec nebudou. Ke všemu začaly v prosinci kvést třešně. Zuzanka a Tomáš, dvě děti, které znají tajemnou moc sloního oka, se rozhodnou přinést slonovi oko nové, aby mohly být vánoce. V jednom starém domě objeví tajemný výtah. Vlastně dva: jeden jede pořád vzhůru a druhý pořád dolů. Ten dolů vozí hračky, zdá se, že až odněkud z hvězdy, nebo snad dokonce až z Vánočních ostrovů? Zuzanka s Tomášem si dodají odvahy a vypraví se výtahem vzhůru. Přivezou včas nové oko?

(oficiální text autora) (Založil/a: ronynka)

ronynka
  25. 11. 2011, 12:47
Skvela knizka z meho detstvi :) Sice je trosku psycho, ale clovek to musi brat s rezervou. Je dost jedinecna, zadnou jinou psycho pohadku jsem nikdy necetla, tkaze doporucuju :D