Ztratily jsme mnoho času, ale ne sebe!

Ztratily jsme mnoho času, ale ne sebe!

V úvodu knihy čteme slova Vlasty Charvátové, popisující první výslech po jejím zatčení v květnu 1949. Nebyla po něm schopna postavit se na nohy. Vyšetřovatel ji odvezl autem zpět do věznice, kde si v přijímací kanceláři do nebohé Vlaty Charvátové na Peškovo vyzvání mohli přítomní příslušníci SNB kopnout. Poté byla odvlečena do temnice a uložena na betonovou podlahu. Vlasta Charvátová byla v době svého zatčení ve druhém měsíci těhotenství. V důsledku mučení potratila, lékařské pomoci se však ve vězení nedočkala.
O dalších tragických osudech politických vězeňkyň píše tato kniha, kterou vydal Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  14. 10. 2011, 17:47
Nepřítele musíme nejen zničit, ale i ponížit. Takové heslo měly asi mocenské orgány komunistické moci. A ženy, ty lze ponížit nejsnadněji. Přesto mnohé vězenkyně komunistické moci vzdorovaly a jejich slova si můžete přečíst.