Zemřít za Jeruzalém

Zemřít za Jeruzalém

Argo - 2001
ISBN: 80-7203-381-6

Argo (2001) 80-7203-381-6 214

První křížové tažení událost, jíž zhruba před 900 lety požehnal sám papež, ožívá v této knížce v širokém záběru a se všemi jevy, které ji provázely. To, co začalo pod pláštíkem takzvaných zbožných úmyslů a vznešených cílů, se totiž zakrátko zvrhlo v kruté dobrodružství plné násilí, kořistnictví, nesmyslného zabíjení a nekonečného utrpení. Zkušený publicista a historik Dieter Breuers, známý u nás úspěšnou knížkou Na hradech, v klášterech, v podhradí, zpřístupňuje čtenáři na napínavých osudech fiktivních hrdinů, mladé ženy, rytíře, vojáka, mnicha a mladého muslima, obraz tehdejšího světa, v němž jako by nebylo světlých okamžiků a v němž téměř každý platí svou daň tu nejvyšší. Autorův šťavnatý a nic nepřikrášlující způsob podání zaručuje čtenáři poutavou četbu plnou silných zážitků. (Založil/a: Lucievach)

Lucievach
  14. 10. 2011, 20:23
Opravdu poutavá četba. Pokud máte rádi knihy které neskrývají krutost dějin, je to kniha pro vás. Zajímavý je pohled z různých úhlů pohledů od osob té doby - mnicha, rytíře, ženy...