Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vítejte v první republice

76%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vítejte v první republice Originální název: Vítejte v první republice
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Nejnovější vydání:
Havran - 2003
ISBN: 80-86515-33-8
Počet stránek: 302
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Havran (2003) 80-86515-33-8 302

Kniha vznikla původně jako seriál článků pro týdeník Instinkt. Bohatě ilustrovaná publikace představuje pestrou mozaiku příběhů, medailonů i zajímavostí, jež pokrývá období od vzniku republiky v roce 1918 do jejího hořkého konce v září 1938. Autor se zabývá jak událostmi závažnými (prezidentské volby, politické atentáty, hladové bouře, katastrofy), tak některými obecnými tématy (letectví, městská hromadná doprava), přináší portréty významných politiků, sportovců, vědců, průmyslníků a umělců. Bez nároku na jakoukoliv úplnost či vyčerpávající líčení historie tzv. první republiky sebrané "momentky" vytvářejí zajímavý obraz tehdejšího života, který v mnohých ohledech nebyl natolik odlišný od toho našeho. (Založil/a: vladislaus)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
100% 100% 100% 100% 100%
  15. 10. 2011, 8:00
Nebojte se, že jde o nudnou historickou knihu, naopak humorem jenom srší. Z této knihy vane nostalgie oněch let a nám nezbývá než hořce litovat, že byla 1. republika rozbita totalitami.
navabaca
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 9. 2012, 23:22
Pan Klimek, který disponoval obdivuhodnou slovní zásobou (především archaismů), psal hodně šroubovaná a komplikovaná souvětí, čímž byl sice schopen vměstnat spoustu důležitých informací do několika slov a tím ušetřit prostor, ale bohužel na úkor času, který je potřeba k přečtení textu. Při čtení je sice značně patrná skutečnost, že jednotlivé kapitoly byly původně časopisové články (týdeník Instinkt), ale to nic nemění na tom, že tato kniha je velmi zajímavým a přínosným náhledem do období naší první republiky, která rozhodně nebyla zemským rájem.
Před první kapitolou doporučuji nejprve přečíst "Poznámku redakce", která je bohužel umístěna až na samém konci knihy, ačkoliv obsahuje informace patřící spíše do předmluvy - tzn. na začátek knihy.