Procitnutí

Originální název: Wake

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1286-5

Fragment (2011) 978-80-253-1286-5 216

Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit – neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem… (Založil/a: kati2818)

Lisa McMann Lisa McMann
*27.02.1968

teola
  30. 5. 2013, 16:58
Téma snů mě vždycky velmi zajímalo - i proto se mi příběh opravdu líbil. Byla jsem varována, že kniha není zas až tak dobrá. Půjdu asi proti proudu, ale já jsem spokojená - knihu jsem měla přečtenou rychle, strohost textu mi nevadila.
yanniss
  4. 9. 2012, 16:09
U téhle knihy mi přijde, že skončila dřív, než vůbec začala, takže pro mě nic moc, a druhý díl asi číst ani nebudu ;)
pegerren
  20. 11. 2012, 16:26
Vcelku souhlasím s většinou. Zvláštní styl psaní-krátké věty, občas mi to přišlo spíše jako scénář. Přesto se to rychle četlo. Myslím, že za nápad, (který by v rukou dobrého spisovatele měl velký potencionál)si zaslouží 2 hvězdy.
Elizabeth-Blain
  13. 3. 2012, 10:03
Vynechám-li jednoducho slovní zásobu, kterou spisovatelka používá, byl by děj celkem chytlavý. Nebyl to naprostý odpad, nápad byl opravdu dobrý, ale bohužel to je tak všechno. Pokud někomu oznámíte, že vstupujete do snů, určitě se nezachová jako Cabel, který vás naprosto chápe a udělá pro vás cokoliv. Ne. Ale dvě hvězdičky za nápad, si to opravdu zaslouží.
Alena Tyityisová
  3. 12. 2016, 0:55
Kniha týkající se snů mě zaujala...přečetla jsem ji opravdu rychle a byla jsem spokojená. V podstatě je to dobrá oddechovka.
kiky
  29. 8. 2012, 11:52
knížka se četla celkem dobre. Mně tam ale chyběla nějaká pořádná zápletka. Přišlo mi že se děj nikam nevyvíjí. děj byl strnulý.
Kriztyna
  2. 12. 2012, 14:48
Geniální nápad v rukách špatné spisovatelky. Styl psaní se mi vůbec nelíbil a ty krátké věty tomu taky nepomohly, zápletka snad ani žádná není i přes to jsem to vcelku rychle přečetla. Zkusím přečíst další díl doufám, že se autorka snažila více.
Lilli
  19. 7. 2012, 16:48
Taková oddechovka na jedno odpoledne. Knížku jsem měla přečtenou za pár hodin a nelituju, že jsem koupila. Není to žádná bomba, ale není to ani tak špatné jak tu někteří tvrdí. 70% P.S. Za mě by mohla mít knížka o dalších 200 stránek víc..:-)
majija
  25. 6. 2012, 13:01
Musím souhlasit. Slovní zásoba by mohla být daleko lepší. Začátek je celkem otravný, rychlé skákání z roků do roků a podle času. Myslela jsem si, že knihu zahodím a ani nedočtu. Ale po první polovině, kdy se časová období ustálila byla už knížka zajímavá
Mach
  15. 6. 2012, 22:17
Ano téma geniální,souhlasím. Ale autorka mohla místo planovaných tří dílů napsat jen jednu knihu a víc se snažit...chudá slovní zásoba,velké odstavce,krátké věty.Jak vyjde i třetí díl přečtu ,ale jsem ráda,že jsem si knihy půjčila v knihovně a neutrácela zbytečně.Myslím,že téma by se dalo o hodně lépe zpracovat
dianka
  4. 12. 2011, 13:05
Knížka mě opravdu nadchla. I když ze začátku se mi nezamlouval typ psaní. Ale nakonec, když jsem se do toho dostala, tak mě vážně potěšila. Měla jsem ji přečtenou za čtyři hodiny. Skvělé téma! :) Těším se na další díl!