Subkultury mládeže, uvedení do problematiky

Subkultury mládeže, uvedení do problematiky
Originální název: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky

Grada - 2010
ISBN: 978-80-247-2907-7

Grada (2010) 978-80-247-2907-7 288

Kniha přínáší podrobnou analýzu vybraných subkultur mládeže. Text vychází z teoretického i metodologického ukotvení tématu a definuje základní pojmy: mládež, kultura, subkultura,scéna, životní styl, hnutí a další. Představuje též sociologické školy, které se tématu subkultur věnují, Autor se zabývá typologií subkultur mládeže a jejich vztahem k sociálněpatologickým jevům, médiím, trhu a politice. Blíže představuje subkultury hippies, skinheads, fotbalové chuligány, punk/hard core, graffiti, metal, gohic rock a taneční scénu (Založil/a: carott)

katchenka
  6. 5. 2012, 15:41
Kniha se mi dobře četla. Pro mne jako "neodborníka" byla velmi poučná, ale informace o subkulturách samotných mne až tak neuspokojily, čekala jsem informace více do hloubky.
carott
  26. 10. 2011, 12:34
Souhlas se setovým komentářem, velmi dobrá je teoretická část vymezující subkultury a jejich výzkum.
set
  15. 10. 2011, 12:30
Jako náhled do problematiky rozhodně výborně, dobře se to čte, prostor věnovaná jednotlivým subkulturám je ale nevyrovnaný a některé náhledy mi přijdou příliš zběžné. Skvělá knížka pokud se studiem subkultur začínáte, nebo se o nich chcete něco dozvědět, pro hlubší pochopení problematiky některých subkultur ale úplně nejvhodnější není.