Vzpomínky na Atlantidu

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Dialog - 1995
ISBN: 80-85843-26-9

Dialog (1995) 80-85843-26-9 200

Bájný kontinent připomínaný už starořeckým filozofem Platonem a hledaný tolika lidmi - vědci i dobrodruhy - se stále častěji objevuje i ve výpovědích jednotlivců, kteří se rozpomínají na své předchozí životy v epoše zaltého věku lidstva...
Jsou snad tyto vzpomínky na humánní výklad práva, přírodní lékařství nebo například ekologickou architekturu skutečnými útržky poznatků o kolektivním vědění lidstva a ztraceném ráji?
Může archeologické potvrzení existence Atlantidy oživit i hodnoty onoho zlatého věku a odkrýt možnosti fantazie, abychompak poznali svět i za materiálními strukturami?
Rainer Holbe vypráví o jednom z největších chystaných dobrodružství archeologie našeho století: otevření už dříve objevených tajných dveří Cheopsovy pyramidy, při němž má německý inženýr Rudolf Gantenbrink rozřešit před zraky šedesáti milionů televizních diváků záhadu, zda za nimi leží mumie neznámého faraona, nebo poselství dávné civilizace Atlantidy.
Uzavře se kruh? Jsou vzpomínky na zmizelý ostrovní kontinent také připomínkou lidské budoucnosti? (Založil/a: Paja27)

HELLBOY-DB
  26. 11. 2012, 17:15
(Nzs kniha 11) Čekal jsem rozebrání všech možných teorií o Atlantidě od A do Z, ale autor mě postupně vyvedl z omylu. Začátek se ještě vyvíjel tak jak jsem si představoval, měl kolem sebe nějaké tajemno, které postupně vyprchalo, a k Atlantidě se spisovatel už většinou propracovával přes již v názvu zmíněné vzpomínky, což mě moc nebralo. ===40%