Slečnám to nevadí

Mladá fronta (1969) ISBN: 23-019-69 184
(Založil/a: MArty2)

wendel
  26. 10. 2015, 20:03
Sehnat něco od Petera Cheyneyho je problém. Tuhle knihu mám doma , a je fakt skvělá. Hlavně díky postavě agenta FBI Lemmyho Cautiona. Příběh vypráví on sám , na každou situaci má vtipnou hlášku a některé jsou tak dobré, že jsem si je chtěl zapamatovat, abych je mohl někdy použít. Navíc mluví skutečně tak jak mu zobák narost. Samotný případ rozhodně není slabinou,právě naopak. Caution řeší celkem chytře vymyšlený zločin, o zvraty není nouze a akce si čtenář užije taky dost, a to v pořádném tempu.
Měl jsem možnost přečíst si tento román i v dvojdíle se Škumpou jedovatou. A tady jsem zjistil jak moc důležitý je cit překladatele. V tomto vydání to byl slabý odvar. Překladu chyběl ten frajerský humor a spád řeči, takže to hodně ovlivnilo můj dojem z knihy.
Takže jednoznačně knihu doporučuji ,ale pozor rozhodně se vyplatí sehnat vydání Mladá fronta z roku 1969.