Případ doktora Karpety

Případ doktora Karpety

Práce - 1982

Práce (1982)

Kniha je sestavená z výpovědí příbuzných a přátel doktora Karpety, který jednoho dne nečekaně zmizí. Postupně se ukáže, že byl zřejmě nesmrtelný a aby tuto skutečnost skryl před ostatními, musel vždy po určité době uprchnout do jiné země a začít nový život. Ve srovnání s jinými díly stejné tematiky je Bočkův román zajímavý tím, že nabízí pozitivní pojetí nesmrtelnosti. Karpeta ve své nesmrtelnosti není nešťastný, vede obyčejný život jako každý jiný. (Založil/a: Noctua)

rt12
  25. 9. 2014, 18:58
Taková ,,Věc Makropulos" po mužském způsobu. Nevím zda bych chtěla být v kůži hlavního hrdiny, být někde pouze 37 let a pak papá a nový život a pořád dokola. Ovšem kniha je čtivá, tedy alespoň ve své době byla.
Noctua
  27. 6. 2012, 16:19
Nemůžu si pomoci, ale tahle kniha mě prostě baví. Už jsem ji četla několikrát, dokonce jsem si ji pořídila jako audioknihu do sluchátek a moc ráda se k ní vracím. I když uznávám, že z pohledu všech "posttotalitních" knižních lahůdek, které máme k dispozici, se tahle kniha z 80-tých let může zdát jako banální, je v ní určité kouzlo, které nenechá člověka na pokoji.