Puklina

Originální název: Cleft

Jota - 2008
ISBN: 978-80-7217-604-5

Jota (2008) 978-80-7217-604-5 221

Hloubavý římský senátor se na sklonku života pouští do posledního impozantního úkolu - převyprávět historii lidstva a odhalit málo známý příběh Puklin, prastarého ženského kmene obývajícího rajskou přímořskou divočinu. Pukliny nepociťují touhu po mužích, ani netuší o jejich existenci. Rození dětí se řídí měsíčním cyklem a Pukliny rodí pouze děvčata. Když se pak nečekaně narodí zvláštní dítě - chlapec -, je ohrožen soulad celého jejich společenství. Lessingová v tomto fascinujícím a okouzlujícím románu staví proti sobě témata, která dala vzniknout většině jejích předešlých děl - soužití mužů a žen ve světě a způsob, jakým problematické aspekty pohlaví působí na všechny stránky naší existence. (Založil/a: Yellow)

Doris Lessing Doris Lessing
*22.10.1919 - †17.11.2013

nana
  22. 6. 2014, 20:31
Doufala jsem v něco trochu víc. Námět, si myslím, je skvělý, ale zpracování mě nijak neoslnilo. Vše důležité je vlastně řečeno hned na začátku, dál už se čtenář dovídá jen detaily, které brzy začnou nudit, protože nepřináší nic neočekávaného...